SSD’ler neden kronik sorunlu oluyor?

Düşük bütçede üç kaliteli SSD'miz kalmıştı;
Apacer Panther AS340, Patriot Burst, Kingston A400.
Son aylarda Patriot Burst ve A400 ile sorun yaşayanların sayısı ne yazık ki arttı.

Artık düşük bütçede Apacer Panther dışında seçenek yok. :(
Haydaa, Patriot Burst demi kronik sorunlu ilan edildi?
Kronik sorunlu değil, ancak son zamanlarda sıkıntı yaşayanlar çıktı.

Düşük bütçede üç kaliteli SSD'miz kalmıştı;
Apacer Panther AS340, Patriot Burst, Kingston A400.
Son aylarda Patriot Burst ve A400 ile sorun yaşayanların sayısı ne yazık ki arttı.

Artık düşük bütçede Apacer Panther dışında seçenek yok. :(

Kronik sorunlu değil, ancak son zamanlarda sıkıntı yaşayanlar çıktı.
Apacer Panther alayım bende o zaman.
Samsung bu işi biliyor. Açıkçası en güvendiğim SSD markasıdır.
Düşük bütçeden haberi olsa keşke Samsung'un.

Haydaa, Patriot Burst demi kronik sorunlu ilan edildi?
Crucial BX500 gibi, kronik sorunlu değil ama sorun yaşayanların sayısı fazla. Bu SSD'nin sorunları ile ilgili Forumda 10'dan fazla konu açılmıştır, sorun yaşayan herkesin konu açmadığını var sayarsak, bu SSD'yi önermemek daha sağlıklı. Şimdilik düşük bütçelerde AS340 iyi bir seçim gibi.

Düşük bütçeden haberi olsa keşke Samsung'un.

Düşük bütçe demek kontrolcünün ve belleklerin kalitesinden kısmak demektir. Zaten kronik hatalar buradan çıkıyor. Robert Bosch'un dediği gibi ucuz alacak kadar zengin değilim :) Ucuz alıp 2-3 yılda bir yenisini alacağıma kaliteli alırım, uzun yıllar kullanırım.

Düşük bütçe demek kontrolcünün ve belleklerin kalitesinden kısmak demektir. Zaten kronik hatalar buradan çıkıyor. Robert Bosch'un dediği gibi ucuz alacak kadar zengin değilim :) Ucuz alıp 2-3 yılda bir yenisini alacağıma kaliteli alırım, uzun yıllar kullanırım.
Doğru aslında. Ama o parayı tek seferde vermek zor oluyor :(

@hadwiger BX500'ün sanırım eski olanları kötüymüş. Yeni üretim BX500 SSD'ler sıkıntı çıkartmıyormuş.

@Recep Baltaş 'ın bunun ile ilgili bir yazısı vardı, sanırım kendisi Crucial ile konuşup söylemişti bunu.
Son zamanlarda o SSD'nin sorunları baya bir azaldı Sosyal'de.
Bende 29 Derecede çalışıyor.
Doğrudur, ben de uzun süredir BX500 ile ilgili konu görmüyorum.

Opera Anlık Görüntü_2020-10-11_170730_www.technopat.net.png

Yeni konular

Geri
Yukarı