SSD'leri başka bilgisayara takınca düzgün çalışır mı?

OverFireable

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Karabük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF 6900XT OC Edition / AMD Ryzen 7 5800x3D / Kingston Fury Renegade RGB 2x16 3600Mhz CL16 / Asus ROG STRIX B550-XE / Samsung 980 Pro / Kioxia Exceria Plus G3 2TB / Phanteks P600s / Corsair RM850x 850 watt 80+ gold / Arctic Liquid Freezer II 360
SSD'lerimin içinde yaklaşık 2.5TB'lık veri ve program bulunuyor. Bu SSD'leri direkt söküp başka bir anakarta sahip başka bir sisteme takarsam içindeki programlar çalışmaya devam eder mi?

Mesela 2 diskiniz varsa ve 2'side anakarta takılı iken işletim sistemi kurduysanız, 2'sinden birini çıkardığınızda işletim sistemi çalışmayabilir. Çünkü bazı sistem dosyalarını işletim sistemi kurduğunuz disk değilde diğer takılı olan disklere kurabiliyor.
Onun haricinde programlar çalışacaktır.

Mesela 2 diskiniz varsa ve 2'side anakarta takılı iken işletim sistemi kurduysanız, 2'sinden birini çıkardığınızda işletim sistemi çalışmayabilir. Çünkü bazı sistem dosyalarını işletim sistemi kurduğunuz disk değilde diğer takılı olan disklere kurabiliyor.
Onun haricinde programlar çalışacaktır.
Siz kendiniz böyle bir ayar yapmadıkça dediğiniz neredeyse imkansız. C: oldukça bilgisayar açılır. Sistem dosyaları başka yere gitmez.

Peki oyunlar çalışır mı? Steam tarzı yerlerden değil direkt bağımsız oyunlar.

Siz kendiniz böyle bir ayar yapmadıkça dediğiniz neredeyse imkansız. C: oldukça bilgisayar açılır. Sistem dosyaları başka yere gitmez.
Başkasından duyupta burada konuşmuyorum.
Başıma geldiki söylüyorum.

Peki oyunlar çalışır mı? Steam tarzı yerlerden değil direkt bağımsız oyunlar.
Oyun dosyaları varsa steam tarzı yerlerdekilerde açılır diğerleride açılır.

Peki Windows çalışır mı? 2 SSD var ikisini de sökücem diğer sisteme takıcam.

Peki Windows çalışır mı? 2 SSD var ikisini de sökücem diğer sisteme takıcam.

Söylediğim gibi denemeden kesin konuşmak yanlış olur. Defalarca içerisinde işletim sistemi olan SSD'leri başka sistemlere taktım, veya en azından denedim. Çalışma ihtimali de var, çalışmama ihtimali de.

Yeni konular

Geri
Yukarı