SSD'li bilgisayar 20 saniyede açılıyor

Madem herkesin son BIOS zamanı dahil 15 saniyede açılıyor. 5-10 saniye son BIOS zamanı desek, muazzam değer.
O zaman StartupTimer sonucunuzu ve son BIOS zamanınızı bekliyorum.
Süreyi nasıl ölçtüğünün bir önemi yok, tarafsız ve herkese eşit davranan bir ölçüm aracı. İlla bakacaksanız teknik olarak masaüstünü daha erken görüyorsunuz ama tıkladığınızda bilgisayar neredeyse hiç tepki vermiyor.
@clementineaaşığım özellikle de senden bekliyorum. Program gayet basit. Son BIOS zamanı da görev yöneticisi başlangıç sekmesinde yazıyor.
Son BIOS zamanı 9,4 saniye.

Hocam 35 saniye.
Masaüstü mü yoksa tam bitmesi mi bilmiyorum ama iki türlü de normal. Hatta dolu bir bilgisayar için (açılışta başlatılan programlar vb.) hızlı bile.
35 saniyeden önce adam akıllı hiçbir şey yapamazsınız bilgisayarda. Elinizle ölçtüğünüz 20 saniye çok da anlamlı değil yani. Buna hızlı başlatmanın da farkı var tabii.

Bu süre de o kadar önemli değil. SSD varsa ve düzgünce kurulum yapıldıysa yeterince hızlıdır. Tuşa bastıktan sonra koluğu çekip oturmanız, bir bardağa su doldurup içmeniz zaten 20-25 saniye eder.

Hocam programla ölçün diyorsunuz iyi diyorsunuz ona bir lafım yok hatta saygım varda yani zaten tuşa basar basmaz telefondan kronometreyi açıyorum Windows kendine gelene kadar dokunmuyorum mouse hareket edecek kıvama geldiği an ölçüyorum BIOS zamanı ise zaten görev yöneticisinde yazıyor ayrıyettende kendim bakarak ölçtüm gerçekten de öyle.

Masaüstü mü yoksa tam bitmesi mi bilmiyorum ama iki türlü de normal. Hatta dolu bir bilgisayar için (açılışta başlatılan programlar vb.) Hızlı bile.
35 saniyeden önce adamakıllı hiçbir şey yapamazsınız bilgisayarda. Elinizle ölçtüğünüz 20 saniye çok da anlamlı değil yani. Buna hızlı başlatmanın da farkı var tabii.

Bu süre de o kadar önemli değil. SSD varsa ve düzgünce kurulum yapıldıysa yeterince hızlıdır. Tuşa bastıktan sonra koluğu çekip oturmanız, bir bardağa su doldurup içmeniz zaten 20-25 saniye eder.

BIOS da Fast boot diye bir ayar varmış açsam iş yapar mı?

BIOS'ta Fast boot diye bir ayar varmış açsam iş yapar mı?
Yapar.
Bazı kontrolleri es geçiyor. Bu sayede daha hızlı olmuş oluyor.
BIOS'a girmeden Boot yapması sistemden sisteme değişiyor. Eski sistemlerde giriliyor. Bazı sistemlerde Ultra Fast Boot oluyor, onda BIOS'a girilmez mesela.
2-3 saniye falan fark ediyor benim bilgisayarımda.

O iki saniyeye ihtiyacınız yok.
Technopat'ta her sayfa (içinde gömülü YouTube videosu vb. olmadığını varsayıyorum) yaklaşık 1,5 saniyede yükleniyor. (Konu dışı dahil) 20 binden fazla mesajım var. Bilgisayarımı son 5 yılda 3600 kere açmışım. 5 saniye desek yine sırf Technopat daha fazla zaman almış. Diğer sitelerden, forumda mesaj atmayıp girdğim sayfalardan bahsetmiyorum bile.

İlla açacaksanız hızlı başlatı da açın. birkaç GB alan verdiği süreye fazlasıyla değer.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı