SSD'li Bilgisayar 3 Dakikada Açılıyor

Cihan Yüce

Kilopat
Yer
İnegöl
Daha fazla  
Western Digital Green 120 GB SSD'sini kullanıyorum ve bilgisayarın açılması çok uzun sürüyor. Eskiden böyle bir sorunum yoktu, çok kısa bir sürede açılıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bağlantıdan SSD yazılımınızı indirerek firmware güncellemesi yapın. Buradaki HD Tune uygulaması ile diskinizin sağlık testini yaparak kontrol edin. SSD değil eski bir HDD dahi olsa 3 dakika çok üzün bir süre. Ayrıca diskinizi SATA 3 bağlantısı ile yaptığınızdan emin olun.

Güncelleme yapmıştım zaten. Formattan kısa bir süre sonra oldu bu olay daha önce 15 saniyede falan açılıyordu. Health status :eek:k diyor sanırım sıkıntı yok o konuda.
Güncelleme yapmıştım zaten. Formattan kısa bir süre sonra oldu bu olay daha önce 15 saniyede falan açılıyordu. Health status :eek:k diyor sanırım sıkıntı yok o konuda. :) ok yazarken emoji olmuş)

SSD'yi başka bilgisayarda deneyin. Yakın zamanda 3.parti bir program ile disk temizleme ya da bölme işlemi yaptınız mı? SSD'lerin yaz-sil ömrü sınırlıdır her shift-del ömrü azaltır. 3.parti bilinmeyen temizlik programları SSD'nize zarar verebilir. SSD sağlamsa bence %90 windows 10 sıkıntı çıkarıyordur.

BIOS ayarlarından SSD'nizin AHCI modunda olduğundan emin olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'yi başka bilgisayarda deneyin. Yakın zamanda 3.parti bir program ile disk temizleme ya da bölme işlemi yaptınız mı? SSD'lerin yaz-sil ömrü sınırlıdır her shift-del ömrü azaltır. 3.parti bilinmeyen temizlik programları SSD'nize zarar verebilir. SSD sağlamsa bence %90 windows 10 sıkıntı çıkarıyordur.
Temizlikten kastınız şu boş dosyaları silme programları falansa hiç kullanmadım. Oyunlarımı silerken falan RevoUn kullanıyorum onuda SSD'de kullanmadım zaten.
BIOS ayarlarından SSD'nizin AHCI modunda olduğundan emin olun.
Gönderiyi açmadan önce bakmıştım zaten :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı