SSD'li bilgisayarda hızlı başlat özelliği açık olmalı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

GokhanYigitGya

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Nilüfer Bursa Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
SSD'li bir bilgisayarım var. Denetim masasındaki hızlı başlat ayarını açık mı tutmalıyım, yoksa kapatmalı mıyım?
Not: Windows 11 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapalı tutun, bazı sorunlar çıkartabiliyor. Kapalı kalsın.

SSD'li bir bilgisayarım var. Denetim masasındaki hızlı başlat ayarını açık mı tutmalıyım, yoksa kapatmalı mıyım?
Not: Windows 11 kullanıyorum.
Açık tutmanızı öneririm. Gerçekten çok yardımcı olan bir özellik benim için. İsterseniz açıkken 1 hafta boyunca kullanmayı deneyin, sorun vesaire olursa kapatın.

Açık tutmanızı öneririm. Gerçekten çok yardımcı olan bir özellik benim için. İsterseniz açıkken 1 hafta boyunca kullanmayı deneyin, sorun vesaire olursa kapatın.

Zaten şu an açık kullanıyorum. Herhangi bir zararını görmedim. Ama bazı kişiler SSD olunca kapatın diyor internette. Bende o yüzden buraya sordum.

Oh iyi rahatladım. Çünkü daha önce Windows 11'i hep HDD ile kullandığından hep açık tutuyordum.
Daha yeni SSD'ye geçtiğimden hep düşünüyordum. Açık mı kalsın yoksa kapatayım mı diye.

Zaten şu an açık kullanıyorum. Herhangi bir zararını görmedim. Ama bazı kişiler SSD olunca kapatın diyor internette. Bende o yüzden buraya sordum.
Kapatın. Bilgisayarın her zaman açıldığında oturumu tekrar açması daha stabil olacaktır ve hizmet hatası almamanızı sağlayacaktır. Bahsettiğiniz özellik problemli zaten ssdler için.

Kapatın. Bilgisayarın her zaman açıldığında oturumu tekrar açması daha stabil olacaktır ve hizmet hatası almamanızı sağlayacaktır. Bahsettiğiniz özellik problemli zaten ssdler için.
Ben 2 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Önceki bilgisayarımda da SSD vardı ve onu da 4 yıl boyunca özellik açık bir şekilde kullandım, bir problem olmadı. Bahsettiğiniz her marka/model için geçerli olmayabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı