SSD'li sistem 1 dakikada açılıyor

cinar_yasarrr

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kardeşim bilgisayarımda, benden habersiz işte olduğum zaman sürekli bir şeyler indiriyor, kaç kere kızmama rağmen hem de. Dün gece saat 20'de uyudum işten gelince ve bu sabah kalkıp biraz takılıp bilgisayara oturdum. Bilgisayarın açılması 1 dakika civarı falan sürdü ve masaüstü geldiğinde simgeler ve görev çubuğu sonradan geldi. Virüs kapmış olabilir mi bilgisayar?
İndirdiği dosyalar (ayrıca Nesine'den kupon mu yaptı nedir anlamadım daha yaşı 11.):

1660457386877.png

Malwarebytes Free tarama sonuçları:

1660457644755.png

Bilgi: Bildirimlerimde şöyle bir bildirim var. Kardeşim yapmış olabilir mi?

1660460472775.png

1660460567628.png

Sağ kısımda şimdi şöyle bir bildirim verdi:

1660460884968.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bilgisayarımda, benden habersiz işte olduğum zaman sürekli bir şeyler indiriyor, kaç kere kızmama rağmen hem de. Dün gece saat 20'de uyudum işten gelince ve bu sabah kalkıp biraz takılıp bilgisayara oturdum. Bilgisayarın açılması 1 dakika civarı falan sürdü ve masaüstü geldiğinde simgeler ve görev çubuğu sonradan geldi. Virüs kapmış olabilir mi bilgisayar?
İndirdiği dosyalar (ayrıca Nesine'den kupon mu yaptı nedir anlamadım daha yaşı 11.):

Eki Görüntüle 1485101

Malwarebytes Free tarama sonuçları:

Eki Görüntüle 1485102

Bilgi: Bildirimlerimde şöyle bir bildirim var. Kardeşim yapmış olabilir mi?

Eki Görüntüle 1485108

Eki Görüntüle 1485109

Sağ kısımda şimdi şöyle bir bildirim verdi:

Eki Görüntüle 1485111

Ona özel profil açmak + Malwarebytes 14 günlük Premium deneme sürümü ile taratın ardından Kaspersky Free (internet varken + interneti kesip taratın) eğer hala virüs bulamıyorsa %99 temizdir.

ESET test sonuçları:
Eki Görüntüle 1485176
İçinde ise 4 adet Cheat Engine var.
Eki Görüntüle 1485177

Hocam FIFA'da hile mi yapmış :D DLL injector falan var. Cheat Engine'yi silebilirsiniz fakat oda oyunlarda hile yapmak için kullanılan bir program.

ESET Test sonuçları:
Eki Görüntüle 1485176
İçinde ise 4 adet Cheat Engine var.
Eki Görüntüle 1485177
Hile yazılımı ve korsan indirdiğiniz oyunu zararlı görmüş.

Kaspersky Free (internet varken + interneti kesip taratın) eğer hala virüs bulamıyorsa %99 temizdir
Niye internet varken birde yokken taratıyor bir kez taraması yeterli ayrıca %99 temizdir diye bir şey diyemezsiniz. Crypter'lı zararlılar tespit edilemiyor.

Ona özel profil açmak + Malwarebytes 14 günlük Premium deneme sürümü ile taratın ardından Kaspersky Free (internet varken + interneti kesip taratın) eğer hala virüs bulamıyorsa %99 temizdir.

Hocam FIFA'da hile mi yapmış :D DLL injector falan var. Cheat Engine'yi silebilirsiniz fakat oda oyunlarda hile yapmak için kullanılan bir program.
Cheat Engine'yi ben de kullandım House Flipper'da.

Geri
Yukarı