SSD'li Sistem Geç Açılıyor

Sefa Duygun

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı, Öğrenci
Bilgisayarın power tuşuna bastığımdan itibaren masaüstüme ulaşma sürem 20 saniye fakat sistem ilk zamanlarda 10 saniyede masaüstüme ulaşıyordu.
Bilgisayar ile açılan 3 yazılım bulunmakta onlarda fazla etkilemediğini düşünüyorum.
Görsel deki Son BIOS zamanı: 11.6 saniye değeri son halidir. Sistemin 10 saniyede masaüstüme ulaştığı bu değer daha öncesinde 5 saniye değerlerindeydi hatta daha az.

(Sistem özellikleri ek'in altındadır.)

Ek Açıklama 2019-09-05 194442.png

Sistem özellikleri:
  • MSI Radeon RX580 ARMOR OC 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı
  • TOSHIBA OCZ 480GB TR200 SATA3 2.5" SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma)
  • 2 X CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram
  • AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci
  • MSI B450M PRO-VDH PLUS 3466MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart

Zamanında benim de öyle idi sonradan 11 küsür saniyelere düşmüştü. Açıkçası biraz normal. Diskten şüpheleniyorsanız test edebilirsiniz.

OCZ (TR kodlu seride) serisinde kronik sorun var. Ben dahil 2-3 kere 0 ürün değişimi yapılan ve hala sorunların devam ettiği kullanıcılar var.

Sağlık durumu hızlı şekilde azalırken bunun yanında erişim süresi artıyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi okuma-yazma hızı sağlık düştükçe azalıyor.

İlk SSD'yi aldığım zaman 18 saniye olan açılış sürem artık 30 saniyelerde.

Servis kaydı açın ürün değişimi yapılsın. Belirli süre sonra size verilen üründe aynı sorunları tekrar yaratacaktır.

OCZ (TR kodlu seride) serisinde kronik sorun var. Ben dahil 2-3 kere 0 ürün değişimi yapılan ve hala sorunların devam ettiği kullanıcılar var.

Sağlık durumu hızlı şekilde azalırken bunun yanında erişim süresi artıyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi okuma-yazma hızı sağlık düştükçe azalıyor.

İlk SSD'yi aldığım zaman 18 saniye olan açılış sürem artık 30 saniyelerde.

Servis kaydı açın ürün değişimi yapılsın. Belirli süre sonra size verilen üründe aynı sorunları tekrar yaratacaktır.

1 haftalık olan ürün için yeterince az değil mi bu süre ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı