SSD'nin FPS'ye etkisi

Eginli1986

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, SSD direkt yükseltmese de FPS'yi ama oyundaki takılmalar donmalar. Dropları yok ettiği için ve o anlarda FPS düştüğü için ve otomatik olarak. Yok ettiği için SSD bunları FPS düşüşü olmayacaktır o zaman herhalde ve oyunu daha çok hızlı ve rahatlattığı için bir 10 FPS arttırır mı? Genel olarak oyunu ve Windows 10'u SSD kurunca yanlış düşünmüyorum değil mi?

Arkadaşlar, SSD direkt yükseltmese de FPS'yi ama oyundaki takılmalar donmalar. Dropları yok ettiği için ve o anlarda FPS düştüğü için ve otomatik olarak. Yok ettiği için SSD bunları FPS düşüşü olmayacaktır o zaman herhalde ve oyunu daha çok hızlı ve rahatlattığı için bir 10 FPS arttırır mı? Genel olarak oyunu ve Windows 10'u SSD kurunca yanlış düşünmüyorum değil mi?

SSD FPS arttırmaz, yükleme süresini azaltır.

SSD oyun içi performansı etkilemez.

SSD tek başına 10 FPS artırmaz, eğer HDD'nin okuma hızından dolayı yaşadığınız droplar varsa bunları engelleyebilir fakat SSD tek başına bir mucize değildir. Loading ekranlarında rahatlarsınız onun dışında performansa aman aman bir etkisi olmaz FPS açısından.

SSD FPS arttırmaz sadece sistemi kurarsan 10 saniye gibi bir sürede açılmasını , oyunlarını kurarsan ise geçişleri ve oyunun yüklenme süresini hızlandırır.

Oyunlardaki yükleme ekranlarını kısaltır eğer çok yükleme ekranı olan bir oyun oynuyorsan Skyrim gibi SSD'ye kurman daha mantıklı.

Hiçbir SSD doğrudan 10 FPS artırmaz. Bazı oyunlarda RAM yetersiz geldiğinde diskten kullanmaya başlar eğer oyun SSD'de ise takılma olmaz ama HDD ise genelde takılma olur. FPS açısından değilde FPS drop açısından faydası vardır.

Geri
Yukarı