SSD'nin HD Tune sonuçları nasıl?

Bütçe
max 1.5k

zeyntes

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SanDisk Ultra 3D NVMe 1TB M.2
Anakart
Gigabyte A320M-S2H
Uzunca bir süredir mavi ekran alıyordum ve SSD'yi çıkarıp başka bir SSD ile bilgisayarı kullandığımda mavi ekran almadım ve sorunun 1TB'lık SSD'de olduğunu öğrendim. Düzgün olan SSD toplam 232 GB olduğu için bana yetmiyor bu yüzden 1TB'lık SSD'yi biçimlendirip taktım fakat herhangi bir oyun indirirken sıkıntı yaşıyorum. Az önce de yaşadım ve tekrar SSD'yi çıkartıp taktığımda HD Tune Pro "error scan" testinde herhangi bir hata almadım, oyunu tekrar indirmeye çalıştığımda yine hata aldım ve testi tekrar yaptığımda tamamen kırmızı oldu 🥲 eğer SSD sorunluysa neden çıkartıp taktığımda testte hata almadığımı anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz? Bu arada 1TB'lık SSD kullandığımı söylemiştim ama testte 500 GB göstermiş.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    30,9 KB · Görüntüleme: 51
Uzunca bir süredir mavi ekran alıyordum ve SSD'yi çıkarıp başka bir SSD ile bilgisayarı kullandığımda mavi ekran almadım ve sorunun 1TB'lık SSD'de olduğunu öğrendim. Düzgün olan SSD toplam 232 GB olduğu için bana yetmiyor bu yüzden 1TB'lık SSD'yi biçimlendirip taktım fakat herhangi bir oyun indirirken sıkıntı yaşıyorum. Az önce de yaşadım ve tekrar SSD'yi çıkartıp taktığımda HD Tune Pro "error scan" testinde herhangi bir hata almadım, oyunu tekrar indirmeye çalıştığımda yine hata aldım ve testi tekrar yaptığımda tamamen kırmızı oldu 🥲 eğer SSD sorunluysa neden çıkartıp taktığımda testte hata almadığımı anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz? Bu arada 1TB'lık SSD kullandığımı söylemiştim ama testte 500 GB göstermiş.

SSD berbat halde gözüküyor.Taramayı quick scan kapalı olarak yeniden yapıp sonucu yeniden atmanız daha iyi olacaktır. Ayrıca CrystalDiskInfo'dan Smart değerlerini atabilir misiniz?

SSD berbat halde gözüküyor. Taramayı quick scan kapalı olarak yeniden yapıp sonucu yeniden atmanız daha iyi olacaktır. Ayrıca CrystalDiskInfo'dan Smart değerlerini atabilir misiniz?

Vallahi düzgün mü değil mi hiçbir şey anlayamıyorum kafayı yiyeceğim artık 😟

mükemmel, mükemmel. Akıyor!
Şaka bir yana, disk ağlamakla birlikte, bitmek üzere. Acilen farklı disk geçmeniz gerekli.

Çok kötü bir durumda olduğunu ben de anladım fakat neden testte bir yeşil bir kırmızı sonuç alıyorum bunu anlamış değilim bu yüzden konu başlığı oluşturdum.

SSD berbat halde gözüküyor. Taramayı quick scan kapalı olarak yeniden yapıp sonucu yeniden atmanız daha iyi olacaktır. Ayrıca CrystalDiskInfo'dan Smart değerlerini atabilir misiniz?

Oyun yüklenirken sorun oluştu şimdi ve CrystalDiskInfo'da SSD gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    54,2 KB · Görüntüleme: 26
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    30,9 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı