SSD'nin içini açmak zararlı mı?

Hiçbir sorun olmaz, mekanik bir parçası yok. Fiziksel bir zarar vermediğiniz, sıvı vs. dökmediğiniz sürece açık bile kullanabilirsiniz. Bellek gibi bir sistemdeki fiziksel anlamda en sağlam parçalardan biridir.

Allah razı olsun en azından dalgaya almadın.

Bazen notebooklarda kasası ile sığmayınca sökerek takanlar görmüştüm sıvı teması, statik deşarj olmasın bir şey olmaz.

Sağ ol.

Düşük ihtimaller ama göz ardı etmemekte fayda var diye düşünüyorum. 1650S kartımın arka kapağı yoktu tozlanmadan endişe etmiyor değildim. SSD gibi parçaların takıldığı konumların da pek güvenli olmadığını düşünürseniz neme maruz kalma oranı da ekran kartı gibi parçalardan fazla olacaktır. Muhtemelen bir zarar görmez ama açmamakta fayda var. 🙂

Merak etmiş olabilir " manyak mısın?" Diye sormanın ne manası var arkadaşlar açmış kapatmış çalışmaya devam ediyorsa çalışacaktır daha da açmaz zaten.

Düşük ihtimaller ama göz ardı etmemekte fayda var diye düşünüyorum. 1650S kartımın arka kapağı yoktu tozlanmadan endişe etmiyor değildim. SSD gibi parçaların takıldığı konumların da pek güvenli olmadığını düşünürseniz neme maruz kalma oranı da ekran kartı gibi parçalardan fazla olacaktır. Muhtemelen bir zarar görmez ama açmamakta fayda var. 🙂

Sağ olun.

Kırmadığın ve düzgünce geri kapadığın sürece zararlı değil hayır. SSD'nin dış katmanı hem soğutma işlemi hem de olası zararlardan koruma görevi görüyor.

Sağ olun.

Merak etmiş olabilir " manyak mısın?" diye sormanın ne manası var arkadaşlar açmış kapatmış çalışmaya devam ediyorsa çalışacaktır daha da açmaz zaten.

Benim diyeceğimi demiş arkadaş.

Geri
Yukarı