SSD'nin içini nasıl silebilirim ?

Videodaki işlemleri sırasıyla gerçekleştirin. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve boot tuşunuz hangisi ise ona basın. Boot menüsünde kurulum yaptığınız USB cihazı seçin.
Tool açıldığında menü gelecektir. Menüde ya secure erase ya da low level format seçeneğine tıklayacaksınız/gireceksiniz.
Peki hocam, hangi programlar gerekiyor bana, ocz toolbox gerekiyor, usb için de universal usb installer mi yüklemem gerekiyor ? bu 2 program yeterli mi ? Okadar cahilim ki bu tür konularda korkuyorum.

Edit: hocam videoda, Linux seçiyor, bende ki windows 7 , yinede linux mu seçicem ?

Videoda olan programlar yeterli.

Yüklenen tool linux tabanlı olduğundan linux seçmeniz gerek.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve boot tuşunuz hangisi ise ona basın. Boot menüsünde kurulum yaptığınız USB cihazı seçin.
Tool açıldığında menü gelecektir. Menüde ya secure erase ya da low level format seçeneğine tıklayacaksınız/gireceksiniz.

Hocam bu işlemi yaptıktan sonra, SSD nin içerisi komple windows dahil silinmiş olacak değil mi ? ben ssd'yi tam kesin değil fakat 2. el satıcam, alan adama içi boş gitsin istiyorum, bende yeni ssd alıcam kendime ona windowsu tekrar cd den veya usb den yüklerim

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı