SSD'nin sistemi hızlandırması için programlar SSD'ye mi kurulmalı?

DüzMaske

Kilopat
Daha fazla  
Benim sorum şöyle: Yeni bir SSD alacağım, bilgisayarımı hızlandırmak için işletim sistemini illa SSD'ye kurmam mı gerek ve de oyunlarımın hızlanması için onları da mı SSD'ye kurmalıyım? Bir HDD, bir SSD var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette, herhangi bir SSD (kronik sorunu olmayan) yapısı ve teknolojisi gereği yüksek hızlarda okuma-yazma değerleri sunar. Bilgisayarın ana işletim sistemini buraya kurmak her anlamda işlerinizi yaparken size hız katacaktır. HDD'yi ise oyun / film / fotoğraf gibi dosyalarınızı depolama amaçlı kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın! Gerçekten hızlı çalışmasını istediğiniz başka bir program varsa onu da SSD'ye kurmanız gerekir.

Benim sorum şöyle: Yeni bir SSD alacağım, bilgisayarımı hızlandırmak için işletim sistemini illa SSD'ye kurmam mı gerek ve de oyunlarımın hızlanması için onları da mı SSD'ye kurmalıyım? Bir HDD, bir SSD var.
Evet, işletim sistemini SSD'ye kurmalısınız. Yoksa bir anlamı olmaz. Öbür ufak tefek programları da hızlı olması için SSD'ye kurabilirsiniz. Çok fazla doldurmayın ama SSD'yi. Oyunları HDD'ye kurabilirsiniz.
Hocam oyunların hızlanması için oyunları SSD'ye kurman gerek.
7200 RPM HDD'ler gayet yeterli oyun için. Eğer çok fazla oynadığı, boyutu çok fazla olmayan bir oyun var ise onu kurabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı