SSD'ye Format Atarken HDD'den Ayrılmış Bölümleri Silmek

ÂdemEfraz

Hectopat
Daha fazla  

Daha önce Windows10 kurulumunu HDD diskine yapmıştım. SSD aldım kurdum ve format atarken önceden HDD'de ayrılmış bölümler vardı onlari silemedim. Neyse SSD'ye Windows'u kurdum. Ters giden birş eyler oldu. SSD'ye Windows kurduğum için SSD diskin birkac bölüm oluşması gerekirken HDD diskinden bolumler olusturdu. Format ekraninda HDD'nin hicbir bölümünü silemiyorum. MRT olduğu için Windows tarafından kullanılıyor yaziyor.

Format dosyalarimi GPT formatinda hazirladim UEFI için ama PC açılışta disk bulamiyor. BIOS'dan formati Legacy yapinca giriyor. Şu anda tekrar format atiyorum. Yeniden baslatma kisminda takili kalip surekli yeniden başlatıyor yani hicbir sey yapamiyorum.

Bu durumu nasil düzeltebilirim, yardimlarinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format USB'sini yanlış hazırlamışsındır. Tekrar UEFI şekilde USB hazırla. Kurulum sırasında da HDD üzerinde bulunan (varsa) EFI bölümünü ve kurtarma bölümünü silin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı