SSD'ye nasıl Windows kurabilirim?

mikewazowski

Hectopat
Selam. Bundan önce buna benzer bir konu açmıştım ama aynısı değildi. Konuya geçelim. Yeni bir 240 GB SSD aldım. Tüm izlediğim videolarda HDD'yi direkt SSD'ye aktarıyor. Benim HDD'min 300 GB'ı dolu ve bunların hepsi silemeyeceğim dosyalardan ve oyunlardan oluşuyor. Bu yüzden Winddows'u sıfırdan SSD'ye kurmaya karar verdim. Fakat nasıl kuracağımı bilmiyorum. HDD'den Windows'u silmem mi gerek? Yoksa silmeden mi işlem yapmam gerek bilmiyorum. Soranlar için bende flash bellek yok. Beni aydınlatırsanız sevinirim. İyi günler.

SSD'yi Boot menüsünde en başa al.Böylece HDD'deki windows açılmaz.
Sonra formatını at.
Windows açılınca HDD'nin içindeki verileri ''Bu bilgiayar'' yazan yerden alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İlkini yapamam çünkü flash belleğim yok dediğim gibi ama ikincisini denerim sağolun.

SSD'yi Boot menüsünde en başa al.Böylece HDD'deki windows açılmaz.
Sonra formatını at.
Windows açılınca HDD'nin içindeki verileri ''Bu bilgiayar'' yazan yerden alabilirsiniz.
Boot önceliğini SSD'ye verip Windows kurulu HDD üzerinden verileri sorunsuz alabilir miyiz? Tarayıcı verileri de dahil.

Yeni konular

Geri
Yukarı