SSD'ye USB üzerinden Windows 10 kurmak

chon

Kilopat
Yer
Milky Way
SSD'ye USB üzerinden Win10 kurmak mümkün müdür?

Elimde kendi ekranı olmayan bir laptop var. Harici monitör takarak kullanıyorum. SSD yükseltmesi yapmak için bir SSD aldım ve şuan nasıl temiz kurulum yapabileceimi düşünüyorum. BIOS ekranı VGA ve HDIM portları üzerinden görüntülenemiyor.
Sizin sunabilceğiniz bir çözüm var mıdır?

(Windows üzerinden Yeniden başlar+Shift > Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > UEFI Donanım Yazılımı Ayarları yolunu takip ederek BIOS'a erişmeyi denedim ancak ekran yine gelmiyor.)

Hocam kendi ekranı yoksa, yani takılı durumda değilse harici monitör dahili gibi olur, BIOS falan gözükür. Sizde niye gözükmüyor acaba?

Hocam kendi ekranı yoksa, yani takılı durumda değilse harici monitör dahili gibi olur, BIOS falan gözükür. Sizde niye gözükmüyor acaba?
Hocam ben kendi ekranı kırıldıktan sonra tamamen söktüm. Yani anakart ile hiçbir bağlantısı yok. Sadece VGA ile harici monitörüm bağlı buna rağmen BIOS görünmüyor.
Rufus ile deneyin.

SSD tek disk mi bilgisayarda?
Evet tek yuva var laptop üzerinde. Ben şuan HDD üzerinde win10 kullanıyorum. Amacım SSD'ye temiz kurulum yapmak. Elimde win10 kurulum USB si var her şey hazır. Mesele BIOS'a girebilmek.

BIOS'a girmeye gerek yok, boot tuşu ile boot menusun'den seçip kuruluma başlayabilmen gerek.
Merhaba, hızlı boot menüsü F12 ile aktif oluyor. Ancak F12'ye bastığımda ekranda hiçbir şey göremiyorum.
Alt/Üst ok tuşlarıyla kör bir şekilde sırasıyla 4 satırı boot ettim. Yine de ekrana yükleme ekranı gelmedi. Bu sırada ekran tamamen siyah/sinyal yok yazısı çıkıyor.
Cevabınız için teşekkür ederim, 2 gündür uğraşıyorum.

Geri
Yukarı