SSD'ye USB veya CD olmadan Windows nasıl kurulur?

Evet sanırım bunu deneyeceğim ama merak ettiğim birkaç şey var. Birincisi bu işlem temiz kurulum gibi etkili midir? Yani bir sıkıntısı dezavantajı bulunuyor mu? İkincisi ise kurulum sonrasında HDD üzerindeki Windows'un bulunduğu diski tamamen boşaltıp D diskine eklemek istiyorum, bunu nasıl yapabilirim?

Sadece 5 GB fazlalık olur HDD onu da kurulum bittikten sonra silersiniz önemli olan kurulum sırasında diski formatlamamak.

Hayır SSD'yi formatlamamak işim vardı yazamadım.

Kusura bakmayın pek anlamadım, yanlışlıkla nasıl formatlayabilirim SSD'yi? Bilmediğim için soruyorum, lütfen anlatır mısınız? Ve formatlarsam SSD'ye ne olur? Ayrıca setup.exe dosyasını çalıştırdıktan sonra nasıl bir yol izlemeliyim?

Kusura bakmayın pek anlamadım, yanlışlıkla nasıl formatlayabilirim SSD'yi? Bilmediğim için soruyorum, lütfen anlatır mısınız? Ve formatlarsam SSD'ye ne olur? Ayrıca setup.exe dosyasını çalıştırdıktan sonra nasıl bir yol izlemeliyim?

Kurulum dosyaları SSD de olacağı için Windows kurulurken disk biçimlendirme soracak biçimlendirirseniz kurulum dosyaları da silineceği için kurulum başarısız olacaktır.

Kurulum dosyaları SSD de olacağı için Windows kurulurken disk biçimlendirme soracak biçimlendirirseniz kurulum dosyaları da silineceği için kurulum başarısız olacaktır.

Anladım, teşekkür ederim. SSD elime geçtiğinde en kısa sürede dönüşte bulunacağım.

Bir sorum olacak, anakartım UEFI değil eski BIOS modunda, herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?
Düzeltme: BIOS'a girdiğimde Legacy + UEFI ve UEFI seçeneğinin olduğunu gördüm.
Güncel: Kurulum dosyalarını SSD'ye atıp çalıştırdıktan sonra HDD'deki güncel Windows 10 kurulu C: sürücüsünü biçimlendirip HDD'deki D diskine genişletebilir miyim? Çünkü kurulumu SSD'den çalıştırıyorum ve bu mantığa göre kurulumu bitirmeden çıkmadığım sürece herhangi bir sorunla karşılaşmamam gerekiyor.
Anladım, teşekkür ederim. SSD elime geçtiğinde en kısa sürede dönüşte bulunacağım.

Bir sorum olacak, anakartım UEFI değil eski BIOS modunda, herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?
Düzeltme: BIOS'a girdiğimde Legacy + UEFI ve UEFI seçeneğinin olduğunu gördüm.
Güncel: Kurulum dosyalarını SSD'ye atıp çalıştırdıktan sonra HDD'deki güncel Windows 10 kurulu C: sürücüsünü biçimlendirip HDD'deki D diskine genişletebilir miyim? Çünkü kurulumu SSD'den çalıştırıyorum ve bu mantığa göre kurulumu bitirmeden çıkmadığım sürece herhangi bir sorunla karşılaşmamam gerekiyor.

Bugün SSD elime geçti, montajını tamamladım. İlk formatım olduğu için ve bazı riskler bulunduğunu düşündüğüm için temiz kurulumu USB bellek ile gerçekleştirmeyi tercih ettim, bu yüzden 16 GB'lık USB belleği kullanarak Rufus yazılımıyla Windows 10 iso dosyasını UEFI olarak yazdırdım ve sonrasında klasik temiz kurulum işlemlerini uyguladım. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim, sorunum çözülmüştür. İyi günler dilerim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı