Çözüldü SSD'ye Windows 10 Kurma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KYKPAT

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Dell 7577 laptop' M.2 NVMe SSD almış bulunmaktayım. Şu an halihazırda Windows 10 HDD'de kurulu ben kafam rahat olsun amacıyla temiz kurulumla takacağım SSD'ye kurmak istiyorum. Windows 10 1809 sürümünü Rufus'la USB'ye yazdırdım. Fakat aklıma takılan bazı noktalar var. SSD'yi monte ettikten sonra BIOS'ta yapmam gereken ayar var mı? Boot ayarlarında kurcalamam gereken bir yer var mı? Yoksa her zaman ki gibi bilgisayarı USB'den boot edip SSD diski seçip Windows'u ona kurup devam mı edeyim? Ayriyeten normal HDD'ye kurmaktan farklı olan yapmam gereken bir işlem var mı?

Çözüm
Bütün diskler ayrı gözükür. Siz SSD'de yoksa bölüm oluşturup, oluşan bölüme tıklayıp ilerleyeceksiniz.

Bölmeyeceksiniz. Tek bir bölüm oluşturacaksınız varsayılan boyut miktarı ile.

Bölmeyeceksiniz. Tek bir bölüm oluşturacaksınız varsayılan boyut miktarı ile.

Windows 10 ISO indiremiyorum. Google ve Yandex iptal One Drive'den indirmeye çalıştığımda ise %76 takılı kaldı inmiyor.
Rufus'taki ayarlarda Windows'u USB'ye yazdırdım. Fakat aklıma takılan nokta EFI klasörünün olması. Ben UEFI olarak yazdırdım. Bunun sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• {4EC1124D-4F50-4AF6-8DDD-DDD283A9D48F}.png.jpg
    {4EC1124D-4F50-4AF6-8DDD-DDD283A9D48F}.png.jpg
    136,4 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı