Yeni SSD'ye Windows 10 kurma

xkeremm.22

Centipat
Yeni SSD alacağım içine Windows 10 kurmayı planlıyorum ama nasıl yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok? UEFI olmadan yapılacak 8 GB flash bellek var. Ne yapmam gerek anlatırsanız sevinirim.

Dostum selam öncelikle bir Windows 10 imajı bulman gerekiyor elimde link yok o yüzden atamıyorum kusura bakma sonra Rufus adlı programı kullanarak flash belleğini UEFI olarak setup flashına çevir YouTube'da videolar mevcut bolca ardından kurulumunu yapabilirsin. Kolay gelsin.

Windows 10 ISO dosyasını indirin ardından Rufus'u indirin ve USB'yi takın Rufus'ta Windows ISO dosyasını seçerek hazır butonuna tıklayın. Sonra bilgisayarı yeniden başlatın sürekli F12 tuşuna basıp çıkan menüde USB'nizi seçin gerisini de okuya okuya yaparsınız.

Son düzenleme:
Dostum selam öncelikle bir Windows 10 imajı bulman gerekiyor elimde link yok o yüzden atamıyorum kusura bakma sonra Rufus adlı programı kullanarak flash belleğini UEFI olarak setup flashına çevir YouTube'da videolar mevcut bolca ardından kurulumunu yapabilirsin. Kolay gelsin.
uefi yok desteklemiyormuş herhalde pc öyle biliyorum

Windows 10 ISO dosyasını indirin ardından Rufus'u indirin ve Rufus'ta Windows ISO dosyasını seçerek hazır butonuna tıklayın. Sonra bilgisayarı yeniden başlatın sürekli F12 tuşuna basıp çıkan menüde USB'nizi seçin gerisini de okuya okuya yaparsınız.
link atabilirmisin hocam pek bilgili değilim

UEFI yok desteklemiyormuş herhalde PC öyle biliyorum

Link atabilir misin hocam pek bilgili değilim

1694597664255.png

UEFI desteklenmeyen bir bilgisayara kurulum yapacaksanız Rufus üzerinden Windows 10 ISO'sunu seçtikten sonra MBR biçimini seçip kurulumu başlatabilirsiniz.

Geri
Yukarı