SSD'ye Windows kurduktan sonra ani FPS düşüşleri

fufuker1

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Uzun bir süreden sonra SSD almaya karar verdim ve geçen günlerde (2-3) gün önce elime ulaştı.
SSD'yi taktıktan sonra sıfırdan bir Windows kurulumu yaparak Windows'umu SSD'ye kurdum.

Bilgisayarda beklediğim gibi performans artışı oldu (açılma süresi, programların açılması vs.)
Steam oyunlarım D sürücüsüne kuruluydu, hiçbirini baştan kurmadım.
Formattan sonra Steam'ı temiz bir şekilde yükleyip kütüphanemi D sürücüsü olarak ayarladım ve oyunlarım tanımlandı.

Gelelim soruna,

CS:GO'da ani FPS düşüşleri yaşamaya başladım. Genel olarak 250 - 300 - 350 bandında giden FPS ' m bazen hiçbir şey yokken bazen de oyunda patlama vs olunca 30'a, 40'a, 50, ye düşüyor. 5-10 saniye sonra tekrar 300'lere yükseliyor.
Rekabetçi bir oyunda böyle ani bir düşüş oyunumu çok kötü etkiliyor.

Sistem bilgisi:

sistembilgisi.png

Yardımcı olursanız çok sevinirim

Arkadaşlar merhaba.
Uzun bir süreden sonra SSD almaya karar verdim ve geçen günlerde (2-3) gün önce elime ulaştı.
SSD'yi taktıktan sonra sıfırdan bir Windows kurulumu yaparak Windows'umu SSD'ye kurdum.

Bilgisayarda beklediğim gibi performans artışı oldu (açılma süresi, programların açılması vs.)
Steam oyunlarım D sürücüsüne kuruluydu, hiçbirini baştan kurmadım.
Formattan sonra Steam'ı temiz bir şekilde yükleyip kütüphanemi D sürücüsü olarak ayarladım ve oyunlarım tanımlandı.

Gelelim soruna,

CS:GO'da ani FPS düşüşleri yaşamaya başladım. Genel olarak 250 - 300 - 350 bandında giden FPS ' m bazen hiçbir şey yokken bazen de oyunda patlama vs olunca 30'a, 40'a, 50, ye düşüyor. 5-10 saniye sonra tekrar 300'lere yükseliyor.
Rekabetçi bir oyunda böyle ani bir düşüş oyunumu çok kötü etkiliyor.

Sistem bilgisi:

Eki Görüntüle 889722

Yardımcı olursanız çok sevinirim
Bad sector testi yaptınız mı? Sağlık durumuna ve okuma yazma hızlarına baktınız mı? Depolama birimlerinde ilk bakılacak şeydir bunlar. Belki de sorunlu ürün gönderdiler. Test yapmadan bilemezsiniz.

Geri
Yukarı