SSD'ye Windows kurduktan sonra HDD takmak

arasove

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ben sistemimi yeniledim. Eski sistemden kalan HDD'yi de taktım ancak soketini takmadım. SSD'ye Windows'u kurdum. Şimdi HDD kablo bağlantısını yapacağım ancak HDD içinde de Windows vardı. Bir problem olur mu? SSD'yi öncelik olarak almasını nasıl sağlarım?

Merhaba arkadaşlar. Ben sistemimi yeniledim. Eski sistemden kalan HDD'yi de taktım ancak soketini takmadım. SSD'ye Windows'u kurdum. Şimdi HDD kablo bağlantısını yapacağım ancak HDD içinde de Windows vardı. Bir problem olur mu? SSD'yi öncelik olarak almasını nasıl sağlarım?

Ben Windows 10 kurduğum USB takılı unutmuştum direk oradan boot etti BIOS'tan ayarlabilirsiniz nereden boot edeceğini Windows açılınca da biçimlendirirsiniz diski.

Tam olarak ne yapmam lazım hocam? Sıralı şekilde anlatabilir misiniz?

Eski hddnizi taktıktan sonra bir açılmasını bekleyin eski Windows açılırsa sistemi kapatın ve sistemi açıp sizde hangi tuş ise BIOS'a ulaşın orada boot sekmesi olacaktır o menüde sizde nasıldır bilmiyorum disklerinizi en başta boot edecek diski seçin muhtemelen zaten yeni kurduğunuz Windows açılır. Bir sorun ile karşılaşırsanız tekrar yazabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı