SSD'ye Windows kurulduğunda oyunlar SSD'ye mi yüklenir?

Berat Aydogdu

Hectopat
Yeni aldigim bu bilgisayara Windows kurmak istiyorum. Ama SSD'nin tüm ozellillerini kullanabilmek de istiyorum (hizli acilis, hizli okuma vb.). Windows kurduktan sonra oyunları yukleyecegim ve bunlar yuksek GB'lı HDD'ye mi bu oyunlar yuklenir yoksa SSD'ye mi yuklenir? Bu konularda aydinlatir misiniz beni?

Nereye isterseniz oraya yüklenir. Kurarken seçersiniz.

Yanlış Bilgilendirme
Oyunlarınızı Steam ve bir benzeri platform üzerinden yüklerseniz Steam kullandığım için onun üzerinden örneklendiriyorum şu an, C:\Program Files (x86)\Steam uzantısı içinden yükleme yapar. Steam otomatik kurulumunda Windows ile aynı sürücüye yükleniyor zaten. Şimdi özetlemek gerekirse SSD'de Windows kurulu olduğu için Steam'den yüklemekte olduğunuz her oyun SSD içine kurulur.

Steam için nereye kütüphane oluşturursanız, oraya kurulur. İlk kez Steam kurduğunuzda, oyun indirirken bunlar karşınıza çıkacak zaten.
Okumadan geçmezseniz, soru sormanıza gerek kalmaz.

Hocam ssd sadece sistem için kullanmak daha iyi olur, oyunlarda kazanacağın 2 saniyelik önce yükleme gereksiz, HDD ye kur birçok oyun kurarken nereye kuracağını sorar direk next next demek yerine orda yazılı olarak c/program files gelir bunu d olarak değiştir ve kur.
- bu arada ssd C:
HDD ise d olarak ayarla ki kafan karışmasın

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı