SSD’ye Windows kurulmuyor

Cihan.ks

Centipat
2011 üretimi Samsung marka, i7 2.nesil işlemcili bir laptopum var. Beni biraz daha götürsün diye bir SSD satın aldım ve Windows kurmak için HDD'yi çıkartıp SSD'yi taktım fakat Windows 10 kurulumunda hata veriyor ve kurulmuyor. Ben yapamayınca bir bilgisayarcıya götüreyim, o yapsın dedim bilgisayarcının bana söylediği benim SSD’me Windows 10 kurmayı denemiş ve hata vermiş, kuramamış. Windows 7 kurmayı denemiş, hata vermiş, kuramamış. Başka sıfır bir SSD takıp o SSD'ye denemiş ve yine aynı hatayı almış. Kurulum başlangıcında hata veriyormuş. Bana söylediği BIOS'unu güncellememiz gerekiyor fakat bu riskli bir iş, güncellerken laptopu komple kaybedebiliriz. Kabul ediyor musun, ben de etmiyorum dedim. Haliyle ve yarın gidip laptopumu geri alacağım. Bana bu konuda yardımcı olacak, bu işlerden anlayan birileri var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim, aranıza yeni katıldım .herkese hayırlı günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biosla alakali bi durum oldugunu sanmiyorum sebebi ben 2009 ve 2010 senesi islemci ve anakartlara bios guncellemesi yapmadan ssd takip format attim. Sana onerim birde windowsun kendi araci olan windows usb tool ile usb format atmayi dene

Bilmiyorum ki. Şu an bilgisayarın eski haline topladım ve aldığım SSD'yi de CD-ROM sürücüsünü çıkartıp oraya taktım ve öyle kullanıyorum. Laptop görüyor ve depo olarak kullanıyorum şu an. Windows kurma işlemlerini malum karantina günleri bu işlerden çok anlamadığım için sonraya bıraktım. Anlattığım gibi kullanıyorum şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı