SSD'ye Windows kurup dosyaları HDD'de bırakmak

SSD ve HDD'yi RAID veya JBOD haricinde birleştiremezsiniz.

Diyelim ki, HDD'de iki bölüm var veya iki bölüme ayırdınız. Bölümlerden birine A, diğer bölüme B diyelim. A bölümündeki kişisel dosyalarınızı tamamen B bölümüne boşalttınız. A bölümünde sadece eski Windows'a ait dosyalar kaldı. A bölümünü silip B bölümü ile birleştirip HDD'yi tek bir bölüm olarak kullanabilirsiniz.

O zaman HDD'nizdeki dosyaları arkadaşınızın HDD'sine aktarıp elinizdeki HDD'yi biçimlendirin. Silmenize gerek yok.

Şimdi anladım. Çok teşekkür ederim. :)
SSD elime ulaştı, dediğim gibi arşivi taşınabilir diske aktardım ve hdd'yi formatladım. Windowsu da ssd'ye kurdum. Yapmamı önerdiğiniz herhangi bir şey var mı? @yika38

Son düzenleme:
SSD ve HDD'yi RAID veya JBOD haricinde birleştiremezsiniz.

Diyelim ki, HDD'de iki bölüm var veya iki bölüme ayırdınız. Bölümlerden birine A, diğer bölüme B diyelim. A bölümündeki kişisel dosyalarınızı tamamen B bölümüne boşalttınız. A bölümünde sadece eski Windows'a ait dosyalar kaldı. A bölümünü silip B bölümü ile birleştirip HDD'yi tek bir bölüm olarak kullanabilirsiniz.

O zaman HDD'nizdeki dosyaları arkadaşınızın HDD'sine aktarıp elinizdeki HDD'yi biçimlendirin. Silmenize gerek yok.
usta vallahi şu dediğin benim için çok önemli bende şuan arkadaşınkine yakın bir problem yaşıyorum konuyu hortlatmış gibi olacağım ama yardımına ihtiyacım var. Şimdi bende ssd sipariş verdim gelecek gelince ona windowsu kuracağım bende şuan hdd c ve d var d nin silinmesini istemiyorum ama c yi komple silmek istiyorum malum içinde windows kurulu vs. şimdi c yi silip d ye aktarmak istiyorum tek parça halinde olmasını istiyorum hdd'nin bunu nasıl birleştiriyoruz orayı tam anlamadım format esnasında disk biçimlendirme ekranında mı yoksa windowsu kurduktan sonra disk yönetimi ekranından mı? kısacık bi yardımcı olursan cok memnun olurum seni yormayacağım söz veriyorum teşekkürler :)

Geri
Yukarı