SSD'yi fazla kullanmak

Bende 480GB SSD var. Bazı oyunları ve windows'u içinde bulunduruyorum hız bakımından yüksek olması için. Diğer depolamalarımıda Harddisk'e atıyorum, böyle yapmayacaksanız'da Windows güncellemeleri için bellirli alan bırakın yeter.

Bırakılacak yer SSD boyutuna göre değişir. Bence 480 GB için 40-50 GB yer bırakılmalı. Doldurmanın zararı SSD hızının yavaşlaması oluyor. Özellikle yer kalmadıkça yazma hızı dibi görmeye başlıyor 😀

SSDlere kıyamama psikolojisi.. Bilen kişiler durumun bizim hissettiğimiz gibi olmadığını söylüyor. Kullanın. Sadece gereksiz arşiv yapmayın bence. Senelerce film arşivi yapmaya çalışan arkadaşlarım vardı. Şimdilerde filmlerin yerinde yeller esiyor. Kulağa hoş geliyor arşiv falan ama bu çok gereksiz ve pahalı bir iş..

SSDlere kıyamama psikolojisi.. Bilen kişiler durumun bizim hissettiğimiz gibi olmadığını söylüyor. Kullanın. Sadece gereksiz arşiv yapmayın bence. Senelerce film arşivi yapmaya çalışan arkadaşlarım vardı. Şimdilerde filmlerin yerinde yeller esiyor. Kulağa hoş geliyor arşiv falan ama bu çok gereksiz ve pahalı bir iş..

Arviş olayı tam bir fiyasko. Yıl oldu 2019 HDD arızasında gidiyor yılların birikimi. Toplamda sadece 60-70 saat aktif olarak kullandığım harici HDD bu yıl bozuldu. 2012 yılından beri sadece 60-70 saat çalışmış sen düşün. Gitti 2013-2019 arası bütün üniversite anıları, oyunlar, diziler, filmler. Yemin ederim parasına acımadım, emeğe acıdım. artık veri depolamıyorum. Bozulmayacak bir mekanik disk yok benim gözümde.

Arviş olayı tam bir fiyasko. Yıl oldu 2019 HDD arızasında gidiyor yılların birikimi. Toplamda sadece 60-70 saat aktif olarak kullandığım harici HDD bu yıl bozuldu. 2012 yılından beri sadece 60-70 saat çalışmış sen düşün. Gitti 2013-2019 arası bütün üniversite anıları, oyunlar, diziler, filmler. Yemin ederim parasına acımadım, emeğe acıdım. artık veri depolamıyorum. Bozulmayacak bir mekanik disk yok benim gözümde.
Buluta atmak bu açıdan daha avantajlı. Upload hızı sıkıntı ama pc bikaç gün açık kalacak yapacak bir şey yok

Buluta atmak bu açıdan daha avantajlı. Upload hızı sıkıntı ama pc bikaç gün açık kalacak yapacak bir şey yok
Haklısınız bulut daha avantajlı ama ben özel verilerimi buluta kaydetmeyi pek uygun bulmuyorum, firma olarak düşünürseniz firmalarda sıcak bakmaz bu duruma. Mekanik disklerin yerine üretilen, uzun yıllar kullanılabilecek yeni bir şeyler lazım bize. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı