SSD'yi firmaya yollarken kargo ücreti ödemem normal mi?

Brayden

Centipat
Daha fazla  
Hepsiburada'dan aldığım SSD 1 ay sonra bozuldu firma ile iletişime geçtiğimde ürünü yollayın dediler. Ben de kod istedim yollamak için kargo ücretini ben ödeyecekmişim onlar göderirken onlar ödeyecekmiş. Böyle bir şey var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim firma ismi bestechbilişim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsiburada'dan aldığım SSD 1 ay sonra bozuldu firma ile iletişime geçtiğimde ürünü yollayın dediler. Ben de kod istedim yollamak için kargo ücretini ben ödeyecekmişim onlar göderirken onlar ödeyecekmiş. Böyle bir şey var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim firma ismi bestechbilişim.

Firmaya göre değişiyor. Her firmanın politikası farklı. Ama yasal olarak garantili ürünün kargo ücretini firma ödemek zorunda.

Ticaret Bakanlığı tarafından tüketicinin korunmasına yönelik alınan son kararlar arasında en çok dikkati çeken garanti kapsamında tamire giden ürünün kargo ücretini firmalar ödeyecek.

Bu tarz garanti politikaları firmadan firmaya değişir. Satın aldığın yer yerine direkt yetkili servis ile iletişime geçerek sorabilirdin. Belki yetkili servis kargoyu tamamen karşılıyordur.

Bu tarz garanti politikaları firmadan firmaya değişir. Satın aldığın yer yerine direkt yetkili servis ile iletişime geçerek sorabilirdin. Belki yetkili servis kargoyu tamamen karşılıyordur.

Bizzat aradım bu işler yarı yarıya oluyor dedi ve zarar oranımız çok olur diyor kargoyu biz karşılarsak yani bestechbilişim biraz sıkıntılı.

Geri
Yukarı