ST1000DM010 sistemde stabil çalışmaması

Nitrosgen

Hectopat
Seagate Barracuda ST1000DM010 adlı hard disk aldım bilgisayara taktığımda bazen gözüküyor bazen gözükmüyor gözüktüğü zamanda ne zaman boyutu büyük bir işlem yapsam tekrar gidiyor bir mahalle bilgisayar tamircisine götürdüm hard diski ayrı bir güç kaynağına taktı ve düzgün çalıştı Power Supply'ın yetersiz olabilir dedi ve kullanmam şart 240 GB SSD'nin yetmesi imkansız. Bir de hard diski takınca bilgisayar yavaşlıyor açılması normalde 3 saniye ise 30-40 saniye ye çıkıyor.

Son düzenleme:
Seagate Barracuda ST1000DM010 adlı hard disk aldım bilgisayara taktığımda bazen gözüküyor bazen gözükmüyor gözüktüğü zamanda ne zaman boyutu büyük bir işlem yapsam tekrar gidiyor bir mahalle bilgisayar tamircisine götürdüm hard diski ayrı bir güç kaynağına taktı ve düzgün çalıştı Power Supply'ın yetersiz olabilir dedi ve kullanmam şart 240 GB SSD'nin yetmesi imkansız.
Kullandığınız güç kaynağının marka modeli ve sistemde diğer işlemci ekran kartı gibi bilgileriniz nedir?

3.5 inç diskler 12 volt isterler, güç kaynağı çok güçsüzse, hele de 12 volt kullanan çok fazla kasa fanı varsa diske yeterli voltaj kalmayınca gidiyor olabilir ki bu çok tehlikeli bir durum, bozuk sektör oluşturabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı