ST1000LM024 CrystalDiskInfo Sağlık Sonuçları

atakanelik34

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Asus marka laptop sahibiyim. 3 yıldır kullanıyorum. 1 hafta önce ilk olarak ses kartı gitti, nasıl olsa alır yenisini takarım diye pek düşünmedim fakat bugün CS:GO oyununu format sonrası tekrar yüklemeye çalıştığımda indirme sonrası doğrulama kısmında steam dahil her şey donuyor ve disk usage 30 bayt gösteriyor. Görev yöneticisine baktığımda disk kullanımı %100 gösteriyordu. Daha sonra CrystalDiskinfo adlı programı kurdum fakat açıkçası pek bir şey anlayamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Yenisini alıp takmalı mıyım yoksa tamir edilebilir mi?

Laptop özellikleri ise şöyle;
İşletim Sistemi Adı Microsoft Windows 8.1 Pro
Sürüm 6.3.9600 Yapı 9600
Diğer İşletim Sistemi Açıklaması Kullanılamıyor
İşletim Sistemi Üreticisi Microsoft Corporation
Sistem Modeli X555LN
Sistem Türü x64-based PC
Sistem SKU'su ASUS-NotebookSKU
İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-4210U CPU @ 1.70GHz, 2401 Mhz, 2 Çekirdek, 4 Mantıksal İşlemci
BIOS Sürümü/Tarihi American Megatrends Inc. X555LN.306, 2.7.2014
SMBIOS Sürümü 2.7
Ekli Denetleyici Sürümü 255.255
BIOS Modu UEFI
Yüklü Fiziksel Bellek (RAM) 6,00 GB
Toplam Fiziksel Bellek 5,89 GB
Kullanılabilir Fiziksel Bellek 4,01 GB
Toplam Sanal Bellek 5,89 GB
Kullanılabilir Sanal Bellek 3,93 GB

Adsız.png

Harddiskin arızalı. Yeniden atanan sektörler artık yerini bad sectörlere bırakmış. Low level format ile şansını deneyerek bir süre daha kullanabilirsin fakat diskin kesin değişecek.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı