ST500DM009 HDD kendi kendine kapanıp açılıyor

ertanerdm0

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim abe
SSD veya HDD modeli
ST500DM009
Anakart
B450M
Witcher 3 yüklüyordum. Yükleme vs her şey bitti ancak doğrulama sırasında HDD'den ses gelip kapanıp açılıyor, hatta bu bilgisayar kısmında bile görünmüyor. 1-2 saniye sonra tekrar geliyor ve doğrulama sıfırdan başlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam HDD'nin kablolarına bak eğer bir şey yok ise HDD Sentiel yükleyip ekran görüntüsü atabilir misin?
Muhtemelen HDD öldü.

Witcher 3 yüklüyordum. Yükleme vs her şey bitti ancak doğrulama sırasında HDD'den ses gelip kapanıp açılıyor, hatta bu bilgisayar kısmında bile görünmüyor. 1-2 saniye sonra tekrar geliyor ve doğrulama sıfırdan başlıyor.

SATA bağlantı kablolarını kontrol edin. SATA kablolarını çıkarıp tekrar takın.

Eğer HDD'den ses geliyorsa ( tıkır tıkır anlatamam pek ) muhtemelen yanmıştır kısaca ömrünü tamamlamış :(

Eğer HDD'den ses geliyorsa ( tıkır tıkır anlatamam pek ) muhtemelen yanmıştır kısaca ömrünü tamamlamış :(

Herhangi bir ses yok sadece kapanırken HDD kafasından bir ses geliyor.

SATA bağlantı kablolarını kontrol edin. SATA kablolarını çıkarıp tekrar takın.

Şimdi bilgisayarı söküp kontrol edeceğim, bir temizleyeyim HDD'yi.

Hocam herhangi bir sorun yok kablolarda hatta ne olur ne olmaz diye HDD güç kablosunu.
Değiştirdimm. Bu cyristal disk info ve HDD Sentinel verileri.

Bir de dün Windows 11 kurmuştum ondan sonra olmaya başladı gibi görünüyor sizce işletim sistemi kaynaklı olabilirimi.

Dosya Ekleri

• hdd.png
    hdd.png
    71,3 KB · Görüntüleme: 26
  • hdh2.png
    hdh2.png
    96,6 KB · Görüntüleme: 31
Herhangi bir ses yok sadece kapanırken HDD kafasından bir ses geliyor.

Şimdi bilgisayarı söküp kontrol edeceğim, bir temizleyeyim HDD'yi.

Hocam herhangi bir sorun yok kablolarda hatta ne olur ne olmaz diye HDD güç kablosunu.
Değiştirdimm. Bu cyristal disk info ve HDD Sentinel verileri.

Bir de dün Windows 11 kurmuştum ondan sonra olmaya başladı gibi görünüyor sizce işletim sistemi kaynaklı olabilirimi.

Şu an sorun var mı? Güç kablosunu değiştirdikten sonra?

Yeni konular

Geri
Yukarı