Stable diffusion ile fotoğraf genişletme ve gövde ekleme yapılabilir mi?

lkaganl

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Can Sungur'dan görüp bu yazılıma başladım. deniyorum çok güzel şeyler de çıkıyor ama mesela bir kafa resmini beğendim, bir gövde resmine koyabilir miyim? Yapılıyorsa hangi eklenti ile yapılabilir bilen biri aydınlatabilir mi? Controlnet ile mesela pozisyon ayarı falan yapabiliyorsun, gözünü devirme kaşını farklı şekilde yapma falan gibi ancak bu gövde ekleme işini bir türlü yapamadım. Ya da kamera pozisyonunu değiştirme gibi yani daha uzaktan daha yakından bu tarz şeyleri sadece prompt ile mi değiştirebilirim? Nasıl yapabileceğim konusunda aydınlatırsanız sevinirim.

Ayrıca 3060 12 GB ekran kartım var ve sürekli bunun %100'ünü kullanıyor. Xformers kullanıyorum yani kendi modelimi oluşturuyorum ve biraz da uzun sürüyor 1 saat gibi. Bu uzun süreler ya da sürekli bu yazılımı kullanmak bilgisayarımı ne kadar yorar? Cyberpunk gibi bir oyun oynamakla benzer bir şekilde mi yorar yoksa kötü etkileyebilir mi?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
Can Sungur'dan görüp bu yazılıma başladım. Deniyorum çok güzel şeyler de çıkıyor ama mesela bir kafa resmini beğendim, bir gövde resmine koyabilir miyim? Yapılıyorsa hangi eklenti ile yapılabilir bilen biri aydınlatabilir mi? Controlnet ile mesela pozisyon ayarı falan yapabiliyorsun, gözünü devirme kaşını farklı şekilde yapma falan gibi ancak bu gövde ekleme işini bir türlü yapamadım. Ya da kamera pozisyonunu değiştirme gibi yani daha uzaktan daha yakından bu tarz şeyleri sadece prompt ile mi değiştirebilirim? Nasıl yapabileceğim konusunda aydınlatırsanız sevinirim.

Ayrıca 3060 12 GB ekran kartım var ve sürekli bunun %100'ünü kullanıyor. Xformers kullanıyorum yani kendi modelimi oluşturuyorum ve biraz da uzun sürüyor 1 saat gibi. Bu uzun süreler ya da sürekli bu yazılımı kullanmak bilgisayarımı ne kadar yorar? Cyberpunk gibi bir oyun oynamakla benzer bir şekilde mi yorar yoksa kötü etkileyebilir mi?
Şimdiden teşekkürler.

Hocam ilk sorunuza cevap veremeyeceğim pek anladığım bir durum değil fakat kartın oyunda %100 kullanılması ile bir programda %100 kullanılması arasında fark yoktur. Aynı etkiyi verecektir. Tabii ki mining farklı bir durum fakat sizin durumunuzda bir farkı yok. Zarar vermeyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı