Çözüldü Stable difussion "deforum" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cagataygedik

Hectopat
Fotoğrafta gördüğünüz gibi bir hata alıyorum, sebebini araştırdım, bulamadım. Yardımcı olabilecek var mıdır?
PC özellikleri: GTX 1650 Super, 16 RAM, R7 2700X.

1684881611844.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
GTX 16 serisi FP16 ile düzgün çalışmıyor.
Yavaş olan FP32 formatını kullanmak için komut satırından başlatırken sona --no-half ekleyin.

Ek olarak 4 GB VRAM ile bir şeyler yapabilmek için aşağıdakileri kullanın (--no-half ekledim):
Kod:
--precision full --no-half --no-half-vae --opt-sub-quad-attention --lowvram --disable-nan-check

İlk önce sadece --disable-nan-check ekleyerek deneyin. Düzgün çalışıyorsa --precision full --no-half --no-half-vae kısmına gerek yok demek.

--lowvram ise 4GB VRAM için.
--opt-sub-quad-attention ise bulabildiği bütün VRAM'i kullanmaya çalışmasını engeller.
Bu sorunu yaşayan çok az kişi var. Sen de o şanssız insanlardan biri olmalısın.
O kadar araştırdım ancak Reddit'in bir konusuna denk geldim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX 16 serisi FP16 ile düzgün çalışmıyor.
Yavaş olan FP32 formatını kullanmak için komut satırından başlatırken sona --no-half ekleyin.

Ek olarak 4 GB VRAM ile bir şeyler yapabilmek için aşağıdakileri kullanın (--no-half ekledim):
Kod:
--precision full --no-half --no-half-vae --opt-sub-quad-attention --lowvram --disable-nan-check

İlk önce sadece --disable-nan-check ekleyerek deneyin. Düzgün çalışıyorsa --precision full --no-half --no-half-vae kısmına gerek yok demek.

--lowvram ise 4GB VRAM için.
--opt-sub-quad-attention ise bulabildiği bütün VRAM'i kullanmaya çalışmasını engeller.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı