Staj iş görüşmesinde ne sorarlar?

Enesleise

Hectopat
Yer
Erzincan Refahiye <3
Daha fazla  
Arkadaşlar yarın staj için iş görüşmesine gideceğim. Soru soracaklar mı? Yani kendini 5 yıl sonra nerede görüyorsun vs yoksa sormazlar mı? Sizden yardım almak istedim. Herkese hayırlı geceler diliyorum.

Hangi alanda ve nerede staj yapacağınıza göre staj sorularının değişeceğini düşünüyorum. Onunla ilgili bilgi verirsen yardımcı olmaya çalışırım.

Arkadaşlar yarın staj için iş görüşmesine gideceğim. Soru soracaklar mı? Yani kendini 5 yıl sonra nerede görüyorsun vs yoksa sormazlar mı? Sizden yardım almak istedim. Herkese hayırlı geceler diliyorum.
Staj göreceğin firmayı, sektörü güzelce araştırmanı tavsiye ederim. Büyük ihtimalle sektör üzerine ve kariyer geçmişiniz ile ilgili sorular sorarlar. Küçük bir araştırma yapıp, küçük notlar alabilirsiniz sektörle ilgili :)

Staj görüşmesinde soru sorabilir de sormayabilir de. Kimi şirket için stajyer alımı çok önemli değilken, kimisi için normal personel önemi de taşıyor olabiliyor. Kendini 5 yıl sonra nerede görüyorsun gibi saçma soruları, iş görüşmesinde veya staj görüşmesinde soracaklarını düşünmüyorum.

Stajyer mülakatı olduğu için basit temel sorular sorarlar. O yüzden kendini kasmana, bunları düşünüp strese girmene gerek yok. :)

Staj görüşmesinde soru sorabilir de sormayabilir de. Kimi şirket için stajyer alımı çok önemli değilken, kimisi için normal personel önemi de taşıyor olabiliyor. Kendini 5 yıl sonra nerede görüyorsun gibi saçma soruları, iş görüşmesinde veya staj görüşmesinde soracaklarını düşünmüyorum.

Stajyer mülakatı olduğu için basit temel sorular sorarlar. O yüzden kendini kasmana, bunları düşünüp strese girmene gerek yok. :)
Sağ olun çok teşekkür ederim kendimi çok strese sokmuştum yapamam vs teşekkürler

Sağ olun çok teşekkür ederim kendimi çok strese sokmuştum yapamam vs teşekkürler
Çok rahat yaparsın. Biliyorum muhtemelen çok heyecanlanıyorsun görüşme için ama gittiğin de o kadar heyecanlanacak bir şey olmadığını anlayacaksın. Stajyer başvuru bölümün, teknik servis alanında mı? Yoksa bilgi işlem mi ?

Eğer bilgi işlemde stajyer açığı varsa rahatlıkla girersin. Bilgi işlem alanı, stajyere çok ihtiyaç duyan ve stajyer için çok yoğun bir alandır. Yetersiz geldiği takdirde 2-3 stajyer aldıkları bile oluyor bilgi işlem alanına.

Staj alanın hakkında şunları söyleyebilirim. Stajın çok yoğun geçecek, yeri gelecek kasa taşıyacaksın, merdiven taşıyacaksın. Normal personel çoğu işe seni gönderecek, çözemediğin takdirde anca kendisi gelecek. Staj yapacağın alan hastane, şirket vs bilmiyorum ama yazıcı ve barkod yazıcılar ile çok uğraşacaksın, çünkü çok fazla problem çıkarırlar. Elektronik çoğu aygıt bu bölümden sorumludur. Her ne kadar stajyer olarak çalışsan da bilgi işlemde öğreneceklerin, normal teknik personel ile aynı olacak.

Realist olarak baktığımızda seni biraz köle gibi kullanacaklar. Eğer bu alanda severek, isteyerek ve verimli çalışırsan, şirket seni staj bitiminde normal personel olarak çalışmanı teklif edebilir. Çünkü sıfırdan eleman almak yerine çalıştığı alana hâkim ve o şirket ile ilgili tecrübe sahibi olmuş kişileri daha çok tercih ederler. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı