Staj puanın adil verilmemesi

Arkadaşlar bugün staj puanımızı verdiler, hiçbir şey yapmayan yanımdaki çoçuğa 100 verdiler ortalaması uçtu. Kekonun teki bir de takdir aldı. Bana 85, 81 puanla teşekkür alıyorum, girdiler, bu nasıl bir adalet? Sinirden sövücektim herkese, bir de dalgada geçtiler çok bile dediler. Böyle şey mi olur arkadaşlar? Geçen hafta iş kazası bile geçirdim 5 gün alçıda kaldı kolum sırf iş kazası yaşadım diye yaptılar kesin. İş kazası göstermiştim iki parmağım ezildi diye ondan yaptılar kesin, puanı insan kaynaklarıyla bölümdeki şef veriyor şefe dedim niye aynı vermediniz dedi ki çok bile deyip güldü gitti. Az kalsın sövücektim. Yaşımda 17 büyüklere saygım var diye de bir şey diyemiyorum sonra gittim insan kaynaklarına puanı neye göre veriyonuz dedim, bir şey demedi yolladı beni. Böyle adalet mi olur? Hayatımda ilk defa takdir alacaktım koskoca sınıfta tek ben teşekkür alıyorum. İlla kötülük mü yapmak lazım arkadaşlar?

Türkiye'de adalet şaşırtmıyor. 😕
Daha bir şey yazardım buraya da beni alırlar. 😠

Madem iş kazası vs oluyor adamlarda şanslarını zorlamış, git şikayet et burada şu şartlar altında çalıştırıyorlar vs diye, adamlar uğraşsın dursun, staj yerini de değiştir.

Hocam bugün raporlar geldi adam kafasına göre yazdı bir şeyler yani işkazasını hafifletti bana imzalar attırdı gitti bir şikayet etsem vallah tazminat alırım zaten dediler mecburuz fabrikanın başının belaya girmemesi için. İnsan bari bu yüzden bile yüksek verir.

Madem iş kazası vs oluyor adamlarda şanslarını zorlamış, git şikayet et burada şu şartlar altında çalıştırıyorlar vs diye, adamlar uğraşsın dursun, staj yerini de değiştir.

Hocam vallahi bakan yok herkesin birbirini tutuyor birbirini savunuyor Allah'tan parmak kopmadı napıcaktım bilmiyorum. Şeytan diyor yarın git güzel bir ağızlarının payını ver diyor. Zaten bu gidişle staj yeri de değişecek bir olay daha olursa olayda puan meselesi olacak. Ha diyorum efendilik bende kalsın yok içim içimi yiyor.

Hocam bugün raporlar geldi adam kafasına göre yazdı bir şeyler yani işkazasını hafifletti bana imzalar attırdı gitti bir şikayet etsem vallah tazminat alırım zaten dediler mecburuz fabrikanın başının belaya girmemesi için. İnsan bari bu yüzden bile yüksek verir.

Hocam vallahi bakan yok herkesin birbirini tutuyor birbirini savunuyor Allah'tan parmak kopmadı napıcaktım bilmiyorum. Şeytan diyor yarın git güzel bir ağızlarının payını ver diyor. Zaten bu gidişle staj yeri de değişecek bir olay daha olursa olayda puan meselesi olacak. Ha diyorum efendilik bende kalsın yok içim içimi yiyor.
Efendilik falan sende kalmasın, git hakkını al.
Anladığım kadarıyla geçirdiğin kaza da ciddi, tazminatını da talep et, sana imza imza attırdıklarını vs de söyle keşke hiç imzalamasaydın kağıtları. Tüm suçu üstlenmiş bile olabilirsin.
Adamlar hem alttan aldırıyor hem puan dahi vermeyip seni alaya alıyor, başlarına bela olmak hakkındır. Hukuki süreç hakkında bilgili değilim, bilir bi' kişiye danışman sağlıklı olacaktır.

Efendilik falan sende kalmasın, git hakkını al.
Anladığım kadarıyla geçirdiğin kaza da ciddi, tazminatını da talep et, sana imza imza attırdıklarını vs de söyle keşke hiç imzalamasaydın kağıtları. Tüm suçu üstlenmiş bile olabilirsin.
Adamlar hem alttan aldırıyor hem puan dahi vermeyip seni alaya alıyor, başlarına bela olmak hakkındır. Hukuki süreç hakkında bilgili değilim, bilir bi' kişiye danışman sağlıklı olacaktır.

Hocam nebilim valalhi imzalatıp olay kapandı gibi bir de orada sanırsam tüm suç bende yazılarını falan hep zorla imzalattırdılar sırf yaş küçük diye de eziyorlar bir de üstüne üstlük puanımı düşük vermeleri küfür etmeme yetiyor. Bu konuda kime danışabilirim yardımcı olacak kimse yok.

Keşke imzalamayıp kaçsaydım.

Geri
Yukarı