Staj yeri ücret vermiyor, başka işler yaptırıyor

OnurAlgül

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İzmir'de yaşıyorum ve lise son Bilişim okuyorum ancak staj yaptığım yerden ücret alamıyorum ve paralı bir staj yeri de bulamıyorum. Arkadaşlarım paralı çalışırken ben ücretsiz çalışıyorum. Arkadaşlarım akşama kadar otururken ben müsteriye gidiyor, yerleri siliyor, cam siliyor ve bulaşık yıkayıp çay yapıyorum.
Artık bıktım hocalarım git kendin bul diyor. Sizce ne yapmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaz stajı değilse ücret vermek zorunda. Çalıştığın yeri BİMER'e şikayet edebilirsin. Ayrıca mesleğin dışındaki hiçbir şeyi yapmama hakkın var. Bunu korkmadan çalıştığın yerdekilere belirt.
Öğretmenine gelince, bunun onun görevi olduğunu ve tüm sorunlardan onun sorumlu olduğunu hatırlat.
İşe yaramazsa bölüm şefine bildir.

Yaz stajı değilse ücret vermek zorunda. Çalıştığın yeri BİMER'e şikayet edebilirsin. Ayrıca mesleğin dışındaki hiçbir şeyi yapmama hakkın var. Bunu korkmadan çalıştığın yerdekilere belirt.
Öğretmenine gelince, bunun onun görevi olduğunu ve tüm sorunlardan onun sorumlu olduğunu hatırlat.
İşe yaramazsa bölüm şefine bildir.

Bölüm şefim git iş bul dedi ve hala aramaktayım onun dışında para vermemesi daha hiçbirşey dükkan duman altı ve nereye gidersem gideyim kimse paralı iş vermiyor. Artık bıktım en sonunda okulu bırakıcağım gibi :-(

Bölümündeki hocaların bulması gerekir. Bulmazlarsa, bölüm şefine söylersin. Bölüm şefi de bir şey yapmazsa, müdüre şikayet edersin.

Bölümündeki hocaların bulması gerekir. Bulmazlarsa, bölüm şefine söylersin. Bölüm şefi de bir şey yapmazsa, müdüre şikayet edersin.
Ek olarak hala bulmuyorlarsa, poşet staj yapılır. Eğer para kazanmak istiyorsan bir iş bulup yaparsın part time. İşi öğrenmek istiyorsan, gerekirse para almadan bilgiyi öğreneceksin. Hiçbir şey için geç değildir.

Bulunduğun iş yerinden istifanı verip çık, kendini kullandırmanın sana ne gibi bir faydası olabilir?
Okulun sana staj yeri bulmak zorunda, staj yeri ile sorun yaşayan öğrenciler 9 ay o çileye katlanmak zorunda değiller.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı