Staj yeri bulma

RamazanA12

Hectopat
Öncelikle merhaba. Technopat ailesi. Ben meslek lisesi bilişim bölümünde okuyan Lise 3 öğrencisiyim ve seneye staj görmem gerekli fakat bu konuda hiçbir bilgim yok, eğer ki erkenden staj yeri bulursam benim için çok iyi olacağını söylüyorlar.
Şimdi ben nasıl staj yeri bulabilirim? Bilgisayar teknik serviste iyiyim ve grafikte halen kendimi geliştiriyorum. İyi yerler bulmak için ne yapmalıyım nerelere başvurmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada sistem toplama konularında tavsiye edilen firmalar yani Sinerji, Teknobiyotik, İtopya vs gibi firmalar işinizi görmeyecek midir? Gerçi bilişim mutlaka daha geniş bir alanı kapsıyordur ama ben biraz küçük düşünmüş olabilirim.

Burada sistem toplama konularında tavsiye edilen firmalar yani Sinerji, Teknobiyotik, İtopya vs gibi firmalar işinizi görmeyecek midir? Gerçi bilişim mutlaka daha geniş bir alanı kapsıyordur ama ben biraz küçük düşünmüş olabilirim.
Şahsen bende istiyorum öyle yerlerde staj görmek fakat stajyer alıyorlar mı bilmiyorum.

Kariyer.net'e bakabilirsin. Zorunlu stajı olan öğrencileri alan yerler var. Geneli üniversite ama arasında illa ki meslek lisesi için olanda vardır.

Şayet seninde aklında bu tarz bir yer varsa, verdiğim firmaların ve daha fazlasının sayfalarındaki iletişim bilgilerinden ulaşıp yardım isteyebilirsin.
Bu arada stajyer, bu ülkede, yapılan işin öğretilmesinin gerektiği kişi değil ayak işlerinin yaptırılabileceği kişi anlamı taşıyor, dolayısı ile kahve yapımı bu ülkede gayet doğal, kahve ile kurtuluyorsanız öpün başınıza koyun. Bizim ülkenin ilerlemesi, bakış açısını değiştirmesi gerektiği milyonlarca detaydan biri.

Şuan 12. sınıfım ve staj görüyorum stajı öyle gözünde büyütme sadece ayak işi yapacaksın büyük ihtimal. Yani genel olarak ayak işi yapıyorsun veya boş boş oturuyorsun. Bölümüm bilişim ve staj yerimizi öğretmenimiz seçti. Sana tavsiyem özel bir yere gitme genelde devlet dairelerine gitmeye bak. Çünkü özelde adam sana yerleri bile sildirebilir kavga etmene hiç lüzum yok devlet dairesinde bu tür saçma davranışlar en azından olmaz. Çalışıp çalışmaman gideceğin yere göre değişir ama dediğim gibi genel olarak ayak işi yaptırıyorlar.

Köprü altı bir bilgisayarcıda staj görmede benim gibi. Tek öğrendiğim şey Türk kahvesi yapımı oldu. [emoji57]
Bende ondan korkuyorum zaten kahve yapmak çay getirmek gibi.
Okulundaki öğretmeninden yardım isteyebilirsin. Genelde yardımsever olurlar.
Okulda ki öğretmenlerin bulduğu da çok kaliteli olmuyor yani. Beni aradığım hem kendimi geliştireceğim hem de maaşımı alacağım.
Şuan 12. sınıfım ve staj görüyorum stajı öyle gözünde büyütme sadece ayak işi yapacaksın büyük ihtimal. Yani genel olarak ayak işi yapıyorsun veya boş boş oturuyorsun. Bölümüm bilişim ve staj yerimizi öğretmenimiz seçti. Sana tavsiyem özel bir yere gitme genelde devlet dairelerine gitmeye bak. Çünkü özelde adam sana yerleri bile sildirebilir kavga etmene hiç lüzum yok devlet dairesinde bu tür saçma davranışlar en azından olmaz. Çalışıp çalışmaman gideceğin yere göre değişir ama dediğim gibi genel olarak ayak işi yaptırıyorlar.
Devlet daireleri derken ne gibi yerler ?

Geri
Yukarı