Stalker 2 iade edilir ise ne kadar hesabıma para yatar?

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar rakamları tamamen örnek veriyorum bilginize. Arkadaşlar şimdi ben Steam dolara geçmeden önce Stalker 2 Ultimate sürümünü 599 TL'ye aldım, o dönem dolar 30 TL idi diyelim benim param dolar karşısında bu kadar değersiz değildi. Şimdi ben o dönemki değersiz paramla aldığım ürünü iade ettiğimde paramı şu anki daha değersiz hali ile mi bana iade ediyorlar yoksa 599 TL'nin karşılığı o dönem ki dolar kuruna göre hesaplayıp da mı iade ediyorlar. Şu anki dolar kuruna göre iade ediyorlar ise param o zamandan bu zamana daha çok değer kaybetti benim zararımı kim karşılayacak?​

Steam nezdınde sen zarar degıl, kar ettın. Oyunun guncel fıyatının farkında mısın? Steam sana oyunun fıyatı suan buyken sen bunu odedın, aradakı farkı talep edıyorum dıyor mu?

Steam nezdınde sen zarar degıl kar ettın. Oyunun guncel fıyatının farkında mısın? Steam sana oyunun fıyatı suan bu sense bunu odedın aradakı farkı talep edıyorum dıyor mu?
TL zamanında alacağım oyunlarda şuan 2 bin TL yi buldu buda benim zararım ama o ne olacak ben o farkı talep ediyor muyum ? Gerçi burada steam'ın suçu günahı yok vatandaş olarak bizler hak ettiğimizi yaşıyoruz.

Ne kadar ödediyseniz o kadar alıyorsunuz Steam yatırım uygulaması değil.

O zaman 18 dolar ediyor hiçbir artısı yok :D neyse kalsın böyle bari :)

Steam dolar ile ücretlendirir dolar ile iade sağlar. Oyuncular hangi para birimiyle alışveriş yapıyor bu Steam'i ilgilendirmez. Zarar ettiğinizi düşünüyorsanız dolar hesabı ve kartı açın o şekilde alışveriş yapın.

Satın alım esnasında hesaptan çekilen kur ve komisyon miktarını banka belirler. Steam belirlemez. Steam dolar ile ücretlendirir aynı şekilde dolar ile iade sağlar. Senin paranın değer kaybı ve hesabının para birimi Steam'i ilgilendirmez. Muhatap olması gereken kurum bankadır.

Merhaba arkadaşlar rakamları tamamen örnek veriyorum bilginize. Arkadaşlar şimdi ben Steam dolara geçmeden önce Stalker 2 Ultimate sürümünü 599 TL'ye aldım, o dönem dolar 30 TL idi diyelim benim param dolar karşısında bu kadar değersiz değildi. Şimdi ben o dönemki değersiz paramla aldığım ürünü iade ettiğimde paramı şu anki daha değersiz hali ile mi bana iade ediyorlar yoksa 599 TL'nin karşılığı o dönem ki dolar kuruna göre hesaplayıp da mı iade ediyorlar. Şu anki dolar kuruna göre iade ediyorlar ise param o zamandan bu zamana daha çok değer kaybetti benim zararımı kim karşılayacak?​

TL olarak aldınız TL olarak iade edilir. Zarar etmeniz Steam'i bağlamaz. Steam böyle bir garanti vermiyor.

Hepinize cevapları için teşekkürler arkadaşlar muhtemelen cevabını bildiğim bir soruyu sordum, çünkü sahura dahi kalkmadan oruç tuttuğum için biraz dengesizlik var üzerimde vakit geçirmek için de böyle saçma bir konu açmış olabilirim.​

Geri
Yukarı