STALKER 2, oyunu yapanların verdiği bilgiye göre 2024 Q1'de çıkış yapacak

Oyunu yapanların kendi verdiği bilgi formuna göre stalker 2'nin çıkış tarihini öğrenmiş olabiliriz. Bilgiye göre oyun 2024 Q1'de çıkıyor. Yani 1 Aralık 2023 olayı yanlış çıktı.

kaynak:

Gelsin artık şu oyun. Eski oyunlarını modlaya modlaya beynimde hücre kalmadı.

Eski oyunlar için özellikle chernobil için hangi modları önerirsin? Ham haliyle oynamaya çalıştım ancak eski oyun olduğu çok belliydi.

Eğer CoP(Call Of Pripyat) için kuracaksan Gunslinger modunu öneririm, SoC(Shadow Of Chernobyl) içinde Arsenal Overhaul ve Absolute Nature ve kesinlikle ZRP'yi indirin, oyundaki çoğu bug ZRP ile gidiyor, diğer modlar için r/stalker Reddit başlığına ve oyunların(Anomaly dahil) modDB sayfalarına bakmalısın. Ha, eğer çoktan SoC'u bitirdiysen "Oblivion Lost" modunu indirebilirsin, oyunun silinen çoğu şeyini geri getiriyor. Onun dışında modern bir S.T.A.L.K.E.R. oynamak istiyorsan S.T.A.L.K.E.R. Anomaly(Ücretsiz fan yapımı Standalone mod) indirip kendi modpackini oluşturabilirsin. Benim kullandığım modlar şu an bu şekilde:

image-1.png

image-2.png

Anomaly için kesinlikle Modded Exes modunu indirmelisin, çünkü çoğu mod içindeki DLTX formatını kullanıyor. Ve T.H.A.P'ı indirebilirsin(Modded Exes indirdiysen), oyuna yüksek kalite karakter kolları ekliyor.

Kolaya kaçmak istiyorsan sana önerebileceğim üç adet modpack var:

1- G.A.M.M.A: Oyunu tamamen bir Survival oyunu yapıyor, kısaca tüm traderlar sana silah ve zırh satmayı bırakıyor bu yüzden her şeyi kendin lootlayıp tamir etmen lazım.

2- E.F.P.(Escape From Pripyat): İsminden belli, oyunu Escape from Tarkov tarzı bir oyuna dönüştürüyor.

3- Desolation: Sana silahlar hakkında Full erişim veriyor, yani istediğin yere istediğin aksesuarı takabiliyorsun, ayrıca PiP optikleri içeriyorlar(PiP optiklerini güçlü bir bilgisayarın varsa kullan).

Dipnot: Gunslinger modunun içinde de PiP optikleri var diye biliyorum. İyi oyunlar!

Son düzenleme:
Eğer CoP(Call Of Pripyat) için kuracaksan Gunslinger modunu öneririm, SoC(Shadow Of Chernobyl) içinde Arsenal Overhaul ve Absolute Nature ve kesinlikle ZRP'yi indirin, oyundaki çoğu bug ZRP ile gidiyor, diğer modlar için r/stalker Reddit başlığına ve oyunların(Anomaly dahil) modDB sayfalarına bakmalısın. Ha, eğer çoktan SoC'u bitirdiysen "Oblivion Lost" modunu indirebilirsin, oyunun silinen çoğu şeyini geri getiriyor. Onun dışında modern bir S.T.A.L.K.E.R. oynamak istiyorsan S.T.A.L.K.E.R. Anomaly(Ücretsiz fan yapımı Standalone mod) indirip kendi modpackini oluşturabilirsin. Benim kullandığım modlar şu an bu şekilde:

Eki Görüntüle 1916141

Eki Görüntüle 1916142

Anomaly için kesinlikle Modded Exes modunu indirmelisin, çünkü çoğu mod içindeki DLTX formatını kullanıyor. Ve T.H.A.P'ı indirebilirsin(Modded Exes indirdiysen), oyuna yüksek kalite karakter kolları ekliyor.

Kolaya kaçmak istiyorsan sana önerebileceğim üç adet modpack var:

1- G.A.M.M.A: Oyunu tamamen bir Survival oyunu yapıyor, kısaca tüm traderlar sana silah ve zırh satmayı bırakıyor bu yüzden her şeyi kendin lootlayıp tamir etmen lazım.

2- E.F.P.(Escape From Pripyat): İsminden belli, oyunu Escape from Tarkov tarzı bir oyuna dönüştürüyor.

3- Desolation: Sana silahlar hakkında Full erişim veriyor, yani istediğin yere istediğin aksesuarı takabiliyorsun, ayrıca PiP optikleri içeriyorlar(PiP optiklerini güçlü bir bilgisayarın varsa kullan).

Dipnot: Gunslinger modunun içinde de PiP optikleri var diye biliyorum. İyi oyunlar!
Çok teşekkür ederim detaylı bilgiler için.
Stalker 2 gözüme çok iyi göründüğü ve şuanlık steamde fiyatı da iyi olduğu için (345 TL) almayı düşündüm ancak seriye de bir bakmak istedim. Sanırım Stalker serisine chernobil ile başlıyoruz. Çok eski oyun oynamayı da sevmem ancak atmosfer ve hikâye çok iyiyse eski meski de dinlemem oynarım :)

Çok teşekkür ederim detaylı bilgiler için.
Stalker 2 gözüme çok iyi göründüğü ve şu anlık Steam'de fiyatı da iyi olduğu için (345 TL) almayı düşündüm ancak seriye de bir bakmak istedim. Sanırım stalker serisine chernobil ile başlıyoruz. Çok eski oyun oynamayı da sevmem ancak atmosfer ve hikâye çok iyiyse eski meski de dinlemem oynarım :)

Önemli değil hocam. Kronolojiye göre oynayacaksanız liste şu şekilde:
1- Clear Sky(oyun maalesef çok kanser edici, oynamasanızda olur)
2- Shadow of Chernobyl.
3- Call of Pripyat.

Çıkış sırasına göre oynamak istiyorsanız:

Shadow of Chernobyl - 2007.
Clear Sky - 2008.
Call of Pripyat - 2009.

Önceki stalkerlar var teknik olarak kötü gelirsede envayi çeşit modu var yok öyle uğraşmak istemiyor diyorsanızda Stalker Anomaly indire bilirsin

Geri
Yukarı