Star Wars izleme sırası nasıl olmalı?

snowman0

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi Star Wars izlemek istiyorum ama hangi sırayla izleyeceğimi bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Eğer filmlerden bahsediyorsanız önerim 4-5-6-1-2-3.

İlk önce 4-5-6-1-2-3 izle. Ama son 7-8-9'u izleme. Bunları en sona bırakmanda çok sorun olmaz.

İlk 6 filmden sonra clone wars dizisini kesinlikle izlemelisin. Bunu izledikten sonra Star Wars evreninde biraz daha keyfine göre içeriklere göre hareket edebilirsin. Clone wars diziside zaman olarak 2. ve 3. filmin arasında geçiyordu.

• Obi WAN dizisi var.
  • Bad batch dizisi var.
  • Mandalorian dizi var.
  • Ahsoka dizisi var.
  • Boba Fett var.
  • Andor var.
  • Birkaç animasyon dizisi daha var.

Bunların neredeyse hepsi ilk 6 filmin 5dk öncesi 5dk sonrası gibi zaman dilimlerinde geçiyor. Keyfine göre izlemende bence sakınca yok. İlk 6 film ve clone wars sayesinde tüm karakterleri ve gezegenleri biliyor olacaksın.

Ben neredeyse tüm içerikleri izlemiş birisiyim. Favorim "clone wars" dizisidir. Biraz uzun bir animasyon ama hak ediyor.

İlla kronolojik sıraya göre izliycem derseniz şu listeye bakabilirsiniz ama ben tavsiye etmiyorum;

Son düzenleme:
İlk önce 4-5-6-1-2-3 izle. Ama son 7-8-9'u izleme. Bunları en sona bırakmanda çok sorun olmaz.

İlk 6 filmden sonra clone wars dizisini kesinlikle izlemelisin. Bunu izledikten sonra Star Wars evreninde biraz daha keyfine göre içeriklere göre hareket edebilirsin. Clone wars diziside zaman olarak 2. ve 3. filmin arasında geçiyordu.

• Obi WAN dizisi var.
  • Bad batch dizisi var.
  • Mandalorian dizi var.
  • Ahsoka dizisi var.
  • Boba Fett var.
  • Andor var.
  • Birkaç animasyon dizisi daha var.

Bunların neredeyse hepsi ilk 6 filmin 5dk öncesi 5dk sonrası gibi zaman dilimlerinde geçiyor. Keyfine göre izlemende bence sakınca yok. İlk 6 film ve clone wars sayesinde tüm karakterleri ve gezegenleri biliyor olacaksın.

Ben neredeyse tüm içerikleri izlemiş birisiyim. Favorim "clone wars" dizisidir. Biraz uzun bir animasyon ama hak ediyor.

İlla kronolojik sıraya göre izliycem derseniz şu listeye bakabilirsiniz ama ben tavsiye etmiyorum;
Hocam sizin dediğniz sıra neye göre acaba mesela 4 1 den öce

Hocam sizin dediğniz sıra neye göre acaba mesela 4 1'den öce

Yayınlanma tarihine göre :D

Zamanında yapımcılar seriye ilk 4 5 6 sonra 1 2 3 olarak devam ettiler. Bir bildikleri vardır diyerek seriyi böyle izledim. Zaten böyle çektikleri için buna göre planlarını yapmışlardır.

1-2-3 sonra 4-5-6 izlemeninde çok sakıncasını görmezsin. Bazı arkadaşlarımda böyle izlemişti. Kronolojik açıdan doğru olanı da bu. Hikaye böyle ilerliyor.

Şunu da hatırlatmak isterim. 1. film 1999 yalında yayınlandı. 4. film ise 1977.
Grafiksel açıdan iyiden kötüye veya kötüden iyiye doğru gideceksiniz. Buna göre de karar verebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı