Star Wars izleme sırası nasıldır?

efeyj

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu Star Wars izleme sırasını yazar misiniz? Ana filmlerini izlemek istiyorum sadece. Yan film ve dizileri izlemek istemiyorum ama önemli hikaye ile bağlantılı dediğiniz şeyleri sıralamaya göre yazabilirsiniz. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
4-5-6-1-2-3 şeklinde izleyin. Sonuçta orjinal üçleme çıktığı dönem millet bir 20 yıl bekleyelim de öyle izleyelim demediler. Ayrıca eğer spoiler yemediyseniz 1-2-3'ü önce izlemek orjinal üçleme için ciddi spoilerlar verecektir.

4-5-6-1-2-3 şeklinde izleyin. Sonuçta orjinal üçleme çıktığı dönem millet bir 20 yıl bekleyelim de öyle izleyelim demediler. Ayrıca eğer spoiler yemediyseniz 1-2-3'ü önce izlemek orjinal üçleme için ciddi spoilerlar verecektir.
Alakası yok hikaye sırasına göre izlenmeli yoksa çorba gibi oluyor.

Alakası yok hikaye sırasına göre izlenmeli yoksa çorba gibi oluyor.
Katılmıyorum hocam eğer tekrar izliyorsanız evet hikaye sırası mantıklı. Ama ilk defa izleyen birisi için orjinal şeklinde izlenmesini daha mantıklı buluyorum ve nasıl çorba gibi oluyor orasını anlamadım, açarsanız sevinirim.
Mesela hikaye sırasıyla izlemek (spoiler yemeden)
Vader sürprizini tamamen bozuyor ve Empire Strikes Back'in en büyük twistini mahvediyor. A New Hope'da Obi-Wan, Anakin'den bahsederken kafanızda kuracağınız o geçmişi ve bilinmezliği mahvediyor.

Katılmıyorum hocam eğer tekrar izliyorsanız evet hikaye sırası mantıklı. Ama ilk defa izleyen birisi için orjinal şeklinde izlenmesini daha mantıklı buluyorum ve nasıl çorba gibi oluyor orasını anlamadım, açarsanız sevinirim.
Mesela hikaye sırasıyla izlemek (spoiler yemeden)
Vader sürprizini tamamen bozuyor ve Empire Strikes Back'in en büyük twistini mahvediyor. A New Hope'da Obi-Wan, Anakin'den bahsederken kafanızda kuracağınız o geçmişi ve bilinmezliği mahvediyor.
Ben çıkma sırası ile izlediğim için pişman olmuşdum ama sizin dediğiniz de mantıklı.
Karar konu sahibi arkadaşa kalmış. Eğer gizem seviyorsa çıkma sırası ile izleyebilir.

@Joursey Yazınız çok kafamı karıştırdı. Benim demek istediğim Anakin'in nasıl karanlık tarafa geçtiği ve Darth Vader olduktan sonra neler yaşadığını düzgün anlaması için Phantom Menace ile başlayıp öyle gitmesi gerektiğini söylüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı