Star Wars: Jedi Survivor için ilk güncelleme geldi

Makaleler
2
Yer
Ankara
PC için spesifik olarak yaptıkları tek şey Ray Tracing performansını arttırmak olmuş. Onun dışında çökme, donma, buglar, fotoğraf modunda T pose a geçen karakterler gibi düzeltmeleri hem PC hem konsol(PS5 ve Xbox Series X/S)tarafına yapmışlar. PC için yama dün(1 Mayıs 2023) çıkmış. Konsollar için yama bugün gelecek hatta muhtemelen gelmiştir.

Daha fazla detay için:

Resmi olarak oyunu yapan ekibin paylaşımı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarıdaki paylaşımdan haber oluşturan ve benim de bu güncellemeyi görmeme sebep olan kaynaklar:

Türkçe Kaynak:

Bazı kanallar satın almak için acele edilmemesi hususunda uyarmıştı.
Artık yeni çıkan, çıkacak olan çoğu oyun için geçerli bir durum oldu. Fiyatları da aldı başını gidiyor, alsan oynayamıyorsun almasan zam geliyor. İki ucu pis değnek. 😀

Bazı kanallar satın almak için acele edilmemesi hususunda uyarmıştı.
Bu sene çıkan oyunlar arasından sadece Resident Evil 4'ü ön sipariş vermiştim. Oyun hem düzgün çıktı hem de ben aldıktan sonra zamlandı. 1 tane oyun aldım. Onda da nokta atışı yaptım.

@NotAKnightAnymore güncel oyunlar arasında mazlum 3050'm ile akıcı oynadığım nadir oyunlardan biri. Başyapıt resmen. 🙂

Ben de 3050M kullanıyorum ve buna katılmıyorum. Her ne kadar düşük ayarlarda olsa bile 50-60 FPS civarı alabildiğim güncel oyunlar var ve bu giriş seviye hatta daha bile düşük seviyede bir kart için gayet akıcı. Ha yine de o oyunun optimizasyonu iyi fakat bir oyunun optimizasyonu iyi diye başyapıt da olmaz. Ona kalırsa bu sene Atomic Heart en iyi optimizasyona sahip oyundu kesinlikle ve başyapıt değil. Ortalama üzeri eğlenceli bir FPS oyunu. Ayrıca 3050M öldü söyleyeyim. Zaten giriş seviyenin altı bir karttan da pek bir şey beklemek olmazdı. Ben idare etsin diye almıştım seneye sınav senem. Seneye oyun orta-yüksek seviye bir laptop alırım

PC için spesifik olarak yaptıkları tek şey Ray Tracing performansını arttırmak olmuş. Onun dışında çökme, donma, buglar, fotoğraf modunda T pose a geçen karakterler gibi düzeltmeleri hem PC hem konsol(PS5 ve Xbox Series X/S)tarafına yapmışlar. PC için yama dün(1 Mayıs 2023) çıkmış. Konsollar için yama bugün gelecek hatta muhtemelen gelmiştir.

Daha fazla detay için:

Resmi olarak oyunu yapan ekibin paylaşımı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yukarıdaki paylaşımdan haber oluşturan ve benim de bu güncellemeyi görmeme sebep olan kaynaklar:

Türkçe Kaynak:

Darboğaz sorununu çözseler ve FSR düzgün şekilde çalışsa çoğu şey çözülecek aslında. Bunları çözseler 3050M ile 60 FPS alırım düşük ayarlarda ama yama çıkarma hızlarına bakılırsa ekipte kaplumbağalar çalışıyor olmalı.

Ben de 3050M kullanıyorum ve buna katılmıyorum. Her ne kadar düşük ayarlarda olsa bile 50-60 FPS civarı alabildiğim güncel oyunlar var ve bu giriş seviye hatta daha bile düşük seviyede bir kart için gayet akıcı. Ha yine de o oyunun optimizasyonu iyi fakat bir oyunun optimizasyonu iyi diye başyapıt da olmaz. Ona kalırsa bu sene Atomic Heart en iyi optimizasyona sahip oyundu kesinlikle ve başyapıt değil. Ortalama üzeri eğlenceli bir FPS oyunu. Ayrıca 3050M öldü söyleyeyim. Zaten giriş seviyenin altı bir karttan da pek bir şey beklemek olmazdı. Ben idare etsin diye almıştım seneye sınav senem. Seneye oyun orta-yüksek seviye bir laptop alırım
4 aya yakın süredir 60 W 3050 mobil kullanıyorum, orta-yüksek ayarlarda oynuyorum oyunları. Düşük ayarda oynamayı tercih etmiyorum. Orta-yüksek ayarlarda Spider-Man Remastered, God of War 1-2-3-4, BeamNG.drive, Devil May Cry 5, Resident Evil 0-1-4 Remake, Resident Evil 7, Horizon Zero Dawn, Star War: Jedi Fallen Order, LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, Tomb Raider serisi, Dying Light, Forza Horizon 4 ve daha bir sürü oyun oynadım. Ayarları düşürüp görüntü kalitesi düşük oyun oynamayı da sevmiyorum. Saydığım birçok oyunda da ara ara drop yedim, oyun oynarken mükemmeli aramadığım için sıkıntı etmedim. 🙂

Daha üzerine 1 nesil yeni çıkmışken sen nasıl 3050'ye öldü diyebildin ona da şaşırdım açıkçası. Ben de 6 ay kullanmak için aldım, beklentimi karşıladığını söyleyebilirim ama bilseydim 3060 alırdım. 🙂

Belli ki RE 4'ü de oynamamışsın, sırf optimizasyonu iyi diye değil. Hikayesi, aksiyonu, korku ögeleri, gerilimi ve gidişatıyla tam bir oyun olmuş zaten. Önce 4'ü oynadım, üzerine tüm seriyi aldım. 😀

4 aya yakın süredir 60W 3050 mobil kullanıyorum, orta-yüksek ayarlarda oynuyorum oyunları. Düşük ayarda oynamayı tercih etmiyorum. Orta-yüksek ayarlarda Spider-Man Remastered, God of War 1-2-3-4, BeamNG.drive, Devil May Cry 5, Resident Evil 0-1-4 Remake, Resident Evil 7, Horizon Zero Dawn, Star War: Jedi Fallen Order, LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, Tomb Raider serisi, Dying Light, Forza Horizon 4 ve daha bir sürü oyun oynadım. Ayarları düşürüp görüntü kalitesi düşük oyun oynamayı da sevmiyorum. Saydığım birçok oyunda da ara ara drop yedim, oyun oynarken mükemmeli aramadığım için sıkıntı etmedim. 🙂

Daha üzerine 1 nesil yeni çıkmışken sen nasıl 3050'ye öldü diyebildin ona da şaşırdım açıkçası. Ben de 6 ay kullanmak için aldım, beklentimi karşıladığını söyleyebilirim ama bilseydim 3060 alırdım. 🙂

Belli ki RE 4'ü de oynamamışsın, sırf optimizasyonu iyi diye değil. Hikayesi, aksiyonu, korku ögeleri, gerilimi ve gidişatıyla tam bir oyun olmuş zaten. Önce 4'ü oynadım, üzerine tüm seriyi aldım. 😀

Hocam 1080p için ölü sayılabilir artık. Bu saydığınız oyunların çoğu yeni nesil değil. Ayrıca RE4 Remake'e kötü demedim. Sadece optimizasyonu yüzünden bir oyun başyapıt olamaz demek istedim. Benim için yine de başyapıt değil daha iyi örnekleri var bence ama yine de güzel oyun. RE kitlesi gerçekten çok korkunç. Adamlara RE4 hakkında kötü bir yan söylediğimde hemen triggerlanıyorlar. Ayrıca artık GPU piyasası çok hızlı gelişiyor. RTX 40 serisinde FPS'i 3 katına çıkaran teknolojiler var. Giriş seviyesi sayılabilecek bir kart olan 2060'ın bile çok altında 3050M. Muhtemelen laptopunuzun eskimesinden korkuyorsunuz ama üzgünüm gerçekler bunlar. Ben de 2 sene falan orta ayarlarda oyun oynamak isterdim ama firmalar bunu istemiyor. Bilerek optimizasyon özürlü oyun çıkarıyorlar. Aslında bu da GPU satma stratejisi.

Hocam benim oyun hakkındaki fikrime saygı duyabilirdiniz. Bence daha iyileri var RE4 Remake'ten. Ayrıca saydıklarınız yeni oyunlar değil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı