Stardew Valley sunucu oluşturulabilir mi?

Callypso

Picopat
Daha fazla  
Son zamanlarda arkadaşlarımla Stardew Valley'e sardık ama sunucuyu oluşturan kişi oyunda değilken diğer kişiler oynayamıyor, bunun bir çözümü var mı Minecraft'daki gibi 7/24 aktif sunucu oluşturulabilir mi veya sunucuyu oluşturan kişi oyunda değilken diğerlerinin oynama şansı var mı?

Son zamanlarda arkadaşlarımla Stardew Valley'e sardık ama sunucuyu oluşturan kişi oyunda değilken diğer kişiler oynayamıyor, bunun bir çözümü var mı Minecraft'daki gibi 7/24 aktif sunucu oluşturulabilir mi veya sunucuyu oluşturan kişi oyunda değilken diğerlerinin oynama şansı var mı?
Stradew Valley gibi bir oyunda öyle olması pek doğru olmaz. Her mevsimin kendine özgü olayları var çünkü. Örnek veriyorum birisi girip kış mevsimi boyunca oynarsa ve diğer arkadaşlar olmazsa diğerleri o mevsimi kaçırmış olacak. En fazla 2 3 kişi olarak aynı zamanda girip oynanmalı bence. Bahsettiğin olay oluyor mu bilmiyorum.

Öyle bir şeyin mümkün olduğunu sanmıyorum.
Fakat kullanılmayan ve Stardew Valley'e sahip bir Steam hesabınız varsa VDS alıp oyunu orada açıp komut kısmına /pause yazabilirsiniz.
Bu komutla oyundaki süre duruyor. Biri sunucuya girmek istediğinde bu makineye girip oyunu açıp /resume komutunu girerse süre devam eder.

7/24 sunucu istiyorsanız böyle yapacaksınız.
Veya bir Discord kanalı açın, oyundan her çıkışınızda sunucu sahibi kayıt dosyasını oraya atsın. Bu sayede sunucu sahibi olmadan oynamak istersen sen açarsın oyunu fakat bu sefer sunucu sahibindeki kayıt dosyası geride kalır. Dolayısıyla senin de her oyundan sonra kayıt dosyasını o kanala atman gerekir.
Kısacası her oyundan sonra kayıt dosyasını o kanala atarsınız.

Not: Nexusmods ve Curseforge siteleri üzerinden server ile alakalı bir mod var mı bir bakın bence. Belki yapılmıştır öyle bir şey.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı