Rehber Starfield için kapanan başarımlar nasıl açılır?

Selam, eğer bazı konsol komutlarını kullandıysanız veya modlu oynuyorsanız bildiğiniz gibi başarımlar devre dışı kalıyor. Bu gibi durumlar farklı Bethesta oyunlarında da mevcuttur. Bu durumu düzeltmek için olan bir adet mod mevcut fakat oyunun kök dizisinde bulunan dosyaya göre 2 farklı kurulum mevcut. Her ikisini de anlatacağım;

Eğer oyun kök dizisinde "bink2w64.dll" isimli dosya varsa;

Bu linke tıklayıp görselde olan dosyayı indiriyoruz;

1694347628110.png

DESCRIPTION başlığı altından "bink2w64.dll" adlı dosyayı indirip oyunun kök dizisinde hali hazırda bulunan "bink2w64.dll" dosyanın adını
"bink2w64Hooked.dll" yapmamız gerekiyor. Sonra indirdiğiniz "bink2w64.dll" dosyayı oyunun kök dizisinin [(steamapp\common\Starfield) veya (XboxGames\Starfield\Content)] içine atmanız gerekiyor.

Bir sonraki adım ise yine kök dizisine "Plugins" adında bir klasör oluşturup aşağıda bıraktığım linkten indirdiğiniz mod dosyasını "Plugins" adında oluşturmuş olduğumuz dosyanın içine atmak.

Eğer oyun kök dizisinde "dinput8.dll" isimli dosya varsa;

Bu linke tıklayıp görselde olan dosyayı indiriyoruz;

1694347745633.png

DESCRIPTION başlığı altından "dinput8.dll" dosyayı indirmeniz gerek fakat sistem türüne göre x86 veya x64 dosyası indirmeniz gerekiyor. Eğer 64 bit ise x64, 32 bit sistemler için x86 indirmek gerekiyor. Sonraki adım ise oyunun kök dizisinde bulunan "dinput8.dll" isimli dosyanın adını "wininet.dll" olarak değiştirmek. Sonrasında indirmiş olduğumuz "dinput8.dll" dosyayı oyunun kök dizisine [(steamapp\common\Starfield) veya (XboxGames\Starfield\Content)] atıyoruz.

Bir sonraki adım ise yine kök dizisine "Plugins" adında bir klasör oluşturup aşağıda bıraktığım linkten indirdiğiniz mod dosyasını "Plugins" adında oluşturmuş olduğumuz dosyanın içine atmak.

Achievement Enabler modunu buradan indirebilirsiniz;

Eğer değiştirmediyseniz oyununuzun kök dizileri, Steam için (steamapp\common\Starfield) şeklinde ve Game Pass için (XboxGames\Starfield\Content) şeklinde olacaktır.

Hem Game Pass hem de Steam sürümü için çalışmaktadır. Keyifli oyunlar dilerim.

Elinize sağlık hocam. Başarımlar hile kullandığımızda temelli mi kapanıyor? Yani diyelim “god mode” kullandım ve tekrar kapattım bu hileyi kullandığım süre boyunca mı başarımlar kapanıyor yoksa bir kere kullansam bile komple mi gidiyor?

Elinize sağlık hocam. Başarımlar hile kullandığımızda temelli mi kapanıyor? Yani diyelim “god mode” kullandım ve tekrar kapattım bu hileyi kullandığım süre boyunca mı başarımlar kapanıyor yoksa bir kere kullansam bile komple mi gidiyor?

Ağır hile kodları yazılınca kolay yoldan başarım kazanılmaması için kapanıyor fakat mod ile bu durumun önüne geçilebiliyor. Eğer "god mode" gibi bir kodu yazıp herhangi bir mod kurmazsanız başarımları tekrar aktif edemiyorsunuz yeni save dosyası açana kadar.

Ağır hile kodları yazılınca kolay yoldan başarım kazanılmaması için kapanıyor fakat mod ile bu durumun önüne geçilebiliyor. Eğer "god mode" gibi bir kodu yazıp herhangi bir mod kurmazsanız başarımları tekrar aktif edemiyorsunuz yeni save dosyası açana kadar.
Anladım hocam teşekkür ederim. Bu hazırladığınız rehberdeki modu yüklersem tekrar aktif olacak başarımlar değil mi?

Anladım hocam teşekkür ederim. Bu hazırladığınız rehberdeki modu yüklersem tekrar aktif olacak başarımlar değil mi?

Evet, tekrardan başarımlarınız çalışmaya başlar.

Dediklerini yaptım ama geçmiş başarımlarım gelmedi, acaba önceki başarımları kazanmanın bir yolu yok mu? coc komutu ile bir görevi tamamlamak adına siren of the stars gemisine gitmem gerekti diye çok ağır bir ceza bu...

Dediklerini yaptım ama geçmiş başarımlarım gelmedi, acaba önceki başarımları kazanmanın bir yolu yok mu? Coc komutu ile bir görevi tamamlamak adına siren of the stars ge misine gitmem gerekti diye çok ağır bir ceza bu...

Maalesef geçmiş başarımlar için bir yöntem bilmiyorum, yeni save açıp oradan yapmak gerekir muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı