Starfield ses sorunu ve FPS düşmesi

ErenY

Kilopat
Arkadaşlar oyunu Game Pass'tan oynadım sabah. Sürekli sesler gidip geliyor yanında FPS droplar da cabası. 2-3 kere çöktü oyun. Belki geçer diye birkaç ayarı kurcaladım aç-kapa yaptım ama yok yine aynıydı. En son başlangıcı zor geçtim ve sildim. Oyunda +60 FPS almama rağmen oyunu zehir etti bunlar. Aynısını yaşayan var mı? Bilgisayarımda sıkıntı var sandım en son ama yaşayanlar varmış galiba bunu. Oyun HDD'ye kurulu bu arada.

Ryzen 3 3300X, RX 6600, 2X8 16 GB Ram, A320M-A PRO

Arkadaşlar oyunu Game Pass'tan oynadım sabah. Sürekli sesler gidip geliyor yanında FPS droplar da cabası. 2-3 kere çöktü oyun. Belki geçer diye birkaç ayarı kurcaladım aç-kapa yaptım ama yok yine aynıydı. En son başlangıcı zor geçtim ve sildim. Oyunda +60 FPS almama rağmen oyunu zehir etti bunlar. Aynısını yaşayan var mı? Bilgisayarımda sıkıntı var sandım en son ama yaşayanlar varmış galiba bunu. Oyun HDD'ye kurulu bu arada.
Oyunda sıkıntılar var bilgisayarda ssd bile olsa bu sorunları yaşayan çok olmuş.

Oyunun sistem gereksinimlerine SSD istiyor SSD varsa öyle deneyin.

Ya ben de aynı sorunu yaşadım ve bazı kaynaklarda oyunun HDD değil SSD'ye kurulması lazım denilmiş böyle bir oyunu böyle bir oyun motoruyla yapmaya çalıştıkları için leş olmuş oyun resmen. Çoğu kişi 500GB SSD kullanırken Windows zart zurtla 300GB kalıyor onund a 120GB'ını oyuna verse PC yavaşlayacak. Bir Update ile HDD için uygun hale getirilene dek keyifle oynanmaz

Geri
Yukarı