Starfield vs Baldur's Gate 3 vs ratchet and clank Rift apart

Ben 3 yıllık gömdüm 3 yıl boyunca oynarım :D

Genel olarak bu tarz uzun süreli oyunlar için Game Pass mantıklı değil. Ama bu oyun hem Microsoft oyunu yani sistemden çıkarılma ihtimali yok. Yani ben sistemi severek kullanıyorum hem oyun keşfetmem de hem de büyük oyunları çok ucuza oynamamda işe yarıyor.

Hocam bütçe kasıp ikisini de alabiliyorsanız alın. :D sizin sanırım bir Steam takıntınız var bu 2 oyunda fiyatlarını hak eden oyunlar.

Şahsen bütçem olsa bile gidip Steam'den Starfield oynamam Game Pass var diye. O parayla gidip başka oyunlar alırdım ki öyle yapacağım 850TL kadar Steam bakiyem var Hogwarts Legacy veya Lords of the Fallen alacağım. Steam'de neredeyse bütün PS oyunları var mesela. Ama hiçbir Xbox oyununu satın almam.

Hogwarts Legacy iyi oyun indirme almistim oneririm Steam takıntım var evet kötü bir şey ama çok kararsızım sanırım BG3 daha mantıklı.

Ben 3 yıllık gömdüm 3 yıl boyunca oynarım :D

Genel olarak bu tarz uzun süreli oyunlar için Game Pass mantıklı değil. Ama bu oyun hem Microsoft oyunu yani sistemden çıkarılma ihtimali yok. Yani ben sistemi severek kullanıyorum hem oyun keşfetmem de hem de büyük oyunları çok ucuza oynamamda işe yarıyor.

Hocam bütçe kasıp ikisini de alabiliyorsanız alın. :D sizin sanırım bir Steam takıntınız var bu 2 oyunda fiyatlarını hak eden oyunlar.

Şahsen bütçem olsa bile gidip Steam'den Starfield oynamam Game Pass var diye. O parayla gidip başka oyunlar alırdım ki öyle yapacağım 850TL kadar Steam bakiyem var Hogwarts Legacy veya Lords of the Fallen alacağım. Steam'de neredeyse bütün PS oyunları var mesela. Ama hiçbir Xbox oyununu satın almam.

Oyunu sever miyim diye anlamak için önereceğiniz Türkçe İngilizce video var mı spoiler olmayan.

Oyunu sever miyim diye anlamak için önereceğiniz Türkçe İngilizce video var mı spoiler olmayan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Baldur's Gate hakkında çok fazla video izledim, ama hikaye derinliği ile ilgili hiç spoiler yemedim. Sonuna kimse ulaşamadı daha herhalde :D Ben bile ilk çıktığı günden beri oynuyorum şu an 40 saat devirdim. Ve act1'i hala bitiremedim.

Ek olarak Türkçe gameplay izleyin 1 saat kadar oyuna ön izlemeniz olur. Başlangıç spoilerı sizi çok etkilemez herhalde? Gameplay için can sungur abimi tavsiye ederim. Çok detaylı videoları var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Baldur's Gate hakkında çok fazla video izledim, ama hikaye derinliği ile ilgili hiç spoiler yemedim. Sonuna kimse ulaşamadı daha herhalde :D ben bile ilk çıktığı günden beri oynuyorum şu an 40 saat devirdim. Ve act1'i hala bitiremedim.

Ek olarak Türkçe gameplay izleyin 1 saat kadar oyuna ön izlemeniz olur. Başlangıç spoilerı sizi çok etkilemez herhalde? Gameplay için can sungur abimi tavsiye ederim. Çok detaylı videoları var

Act 1 olayı spoiler değil herhalde kaç act var söylemezseniz sevinirim cidden çok takıntılıyım böyle küçük şeylere kusura bakmayın.

Act 1 olayı spoiler değil herhalde kaç act var söylemezseniz sevinirim cidden çok takıntılıyım böyle küçük şeylere kusura bakmayın.

3 act olduğu söyleniyor. Yani 3 bölüm şeklinde diyebiliriz. Ben bayağı her yeri keşif ederek ilerliyorum. Ortalama benim için 100 saat süreceğini düşünüyorum.

Şöyle bir şey de var, bu da spoiler değil. Seçimleriniz oyunda ciddi değişikliklere sebep olabiliyor. Birkaç video da denk geldim. Benim seçimlerim dolayısıyla göremediğim bir ton olay olmuş. Zaten oyunda karakter bolluğu da var. Farklı karakterlerle 3-5 ay sonra tekrar oynarım.

3 act olduğu söyleniyor. Yani 3 bölüm şeklinde diyebiliriz. Ben bayağı her yeri keşif ederek ilerliyorum. Ortalama benim için 100 saat süreceğini düşünüyorum.

Şöyle bir şey de var, bu da spoiler değil. Seçimleriniz oyunda ciddi değişikliklere sebep olabiliyor. Birkaç video da denk geldim. Benim seçimlerim dolayısıyla göremediğim bir ton olay olmuş. Zaten oyunda karakter bolluğu da var. Farklı karakterlerle 3-5 ay sonra tekrar oynarım.

Hocam rahatsız ediyorum kusura bakmayın ben sıra tabanlı combat sevmiyorum Starfield daha benlik gene de BG3 mu önerirsiniz?

Hocam rahatsız ediyorum kusura bakmayın ben sıra tabanlı combat sevmiyorum Starfield daha benlik gene de BG3 mu önerirsiniz?

Tarzınız değilse zorlamayın. Bir şeyi zorla sevemezsiniz.

Daha önce hiç sıra tabanlı oyun oynamadıysanız bir yerden girişmenizi tavsiye ederim. Bu XCOM 2 olur. Banner Sage 3 lemesi olur. Ya da Baldur's Gate 3 olur. Ama sıra tabanlı oynayıp sevmediyseniz bir şey diyemem.

Tarzınız değilse zorlamayın. Bir şeyi zorla sevemezsiniz.

Daha önce hiç sıra tabanlı oyun oynamadıysanız bir yerden girişmenizi tavsiye ederim. Bu XCOM 2 olur. Banner Sage 3 lemesi olur. Ya da Baldur's Gate 3 olur. Ama sıra tabanlı oynayıp sevmediyseniz bir şey diyemem.

Slay the Spire ve Darkest Dungeon oynayip sevmemiştim sıra tabanlı olayından.

Slay the Spire ve Darkest Dungeon oynayip sevmemiştim sıra tabanlı olayından.

Bu oyunlar sanırım biraz kart tabanlı.

Benim örnek verdiğim oyunlarda haritayı kullanıyorsun. Her karakterin çeşit çeşit skilli ve dünya etkileşimi var. Mesela Baldur's Gate 3'te uçurumdan düşmanı itebilirsin. Veya etrafta barut fıçılarına ateşli ok atıp bütün odayı yakarsın. Veya düşmanı kaldırıp başka bir düşmana fırlatabilirsin. Veya çantandan yağ şişesi fırlatıp onu ok ile yakıp adamları yakabilirsin.

Veya çantandan ayakkabı çıkartıp düşmana fırlatabilirsin vs...

Bunun dışında çok çeşitli skilleri mevcut. Yukarıdan pozisyon alırsın aşağıdan alırsın. Gizlice yaklaşıp suikastçilk yaparsın. Hırsızlık yaparsın vs.

Sıra tabanlı küt bir oyun oynuyormuşsunuz gibi hissettirmiyor. Oyunun gündeme çığ gibi düşme sebeplerinden birisi zaten bu içeriği gerçekten doldurulmuş. Özenle yapılmış. Eksik arasan çok zor bulursun. Ve stratejik bir savaşı en güzel bu şekilde yansıtabilirlerdi.

Bu oyunlar sanırım biraz kart tabanlı.

Benim örnek verdiğim oyunlarda haritayı kullanıyorsun. Her karakterin çeşit çeşit skilli ve dünya etkileşimi var. Mesela Baldur's Gate 3'te uçurumdan düşmanı itebilirsin. Veya etrafta barut fıçılarına ateşli ok atıp bütün odayı yakarsın. Veya düşmanı kaldırıp başka bir düşmana fırlatabilirsin.

Veya çantandan ayakkabı çıkartıp düşmana fırlatabilirsin vs...

Bunun dışında çok çeşitli skilleri mevcut. Yukarıdan pozisyon alırsın aşağıdan alırsın. Gizlice yaklaşıp suikastçilk yaparsın. Hırsızlık yaparsın vs.

Sıra tabanlı küt bir oyun oynuyormuşsunuz gibi hissettirmiyor. Oyunun gündeme çığ gibi düşme sebeplerinden birisi zaten bu içeriği gerçekten doldurulmuş. Özenle yapılmış. Eksik arasan çok zor bulursun. Ve stratejik bir savaşı en güzel bu şekilde yansıtabilirlerdi.

Tamamdır sağ olun oyunu oynayan yakınıma soracağım bir de onun oyun zevkli benimki ile benzer gene de teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı