Starlink uydularını takip etme

KrakenNn

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Arkadaşlar İstanbul ve başka illerde ki videoları görmüşsünüzdür. Starlinkler sıra halinde uzaya çıkan uydulardır. Örnek:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunları takip edebileceğiniz site var. SpaceX Starlink Satellites Tracker

Öncelikle siteye giriyorsunuz ''By Name'' de şehriniz varsa oradan girerek bakabilirsiniz Yoksa da şu adımları izleyin;

1-Google haritalara giriyoruz. https://www.google.com.tr/maps/

2- Kendi oturduğunuz sokağa kadar girin, sonra sokağınızın yoluna sağ tıklayın.

Koordinat.png

Sayılar sokağınızın enlem ve boylamı.

3-Size verdiğim sitede ''By Coordinates'' e giriyoruz.

4-Sırayla fotoğraftaki gibi giriyoruz.

Ve bu kadar siteyi işaretleyerek bir daha koordinatları girmekle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

Arkadaşlar İstanbul ve başka illerde ki videoları görmüşsünüzdür. Starlinkler sıra halinde uzaya çıkan uydulardır. Örnek:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunları takip edebileceğiniz site var. SpaceX Starlink Satellites Tracker

Öncelikle siteye giriyorsunuz ''By Name'' de şehriniz varsa oradan girerek bakabilirsiniz Yoksa da şu adımları izleyin;

1-Google haritalara giriyoruz. https://www.google.com.tr/maps/

2- Kendi oturduğunuz sokağa kadar girin, sonra sokağınızın yoluna sağ tıklayın.

Eki Görüntüle 1015690
Sayılar sokağınızın enlem ve boylamı.

3-Size verdiğim sitede ''By Coordinates'' e giriyoruz.

4-Sırayla fotoğraftaki gibi giriyoruz.

Ve bu kadar siteyi işaretleyerek bir daha koordinatları girmekle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.
Ben bunları geçen sene şans eseri camdan bakarken görmüştüm. UFO sanmıştım ilk başta. Hatta Barış Özcan'ın bununla ilgili videosunun önceki günü görmüştüm. Tam saatini de almışım. 21.39'da görmüşüm.

Gökyüzü gözlemciliğinin içinden geçtiler bu projeyle birlikte... En başından bunları ışık yansıtmayan bir materyalle boyamak/kaplamak zor muydu? Saçmalıktan başka bir şey değil. Umursamazlık, açgözlülük, bencillik.

Anlamadım ki? Ne yapacağım? Sizin verdiğiniz koordinata gittim.
Koordinatları girdikten sonra
1620586232852.png

Böyle bir şey gelicektir karşınıza Saati ve tarihi görüyorsunuz
Look from NORTHWEST TO SOUTHEAST
yani Kuzeybatıdan Güneydoğuya bakıcaksınız.Yardım için telefonunuzda ki Pusuladan yardım alabilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı