State of Decay GTX 1050 Drop

Uğur Çelebi

Decapat
Arkadaşlar bunu çok yaşıyorum sebebini anlayamadım. Yarın MSI Afterburner'dan takip edeceğim ekran kartı kullanım oranlarını vs. Ancak anlamadığım bir şekilde sürekli drop atıyor. Ekran kartım GTX 1050 ve sistem gereksinimlerine yetiyor. Bir yerde gördüm başka bir GTX 1050 kullanan birinde de aynı drop sorunu meydana gelmiş V-Sync açtığımda 60 FPS'ye kitliyor ancak zombilerin fazla olduğu yerde anında 40 FPS'lere düşüyor. V-Sync'yi kapattığımda da yükselmesi gereken FPS maksimum 5-10 FPS yükseliyor yine drop giriyor. Bilen var mıdır nedenini? Oyundan kaynaklı olabilir mi? Ya da Driverları yaklaşık 2 aydır güncellemiyorum onla alakalı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı 2GB VRAM'e sahip olduğu için oyunlarda yetersiz kalıyor diye düşünüyorum, belleğiniz 8GB mı? Ek olarak driver güncellemeni de önermem ekran kartının performansı daha da düşüyor, bizzat kendim GTX1050 kullanıcısıyım ondan biliyorum.

Ekran kartı 2GB VRAM'e sahip olduğu için oyunlara yetersiz kalıyor diye düşünüyorum, belleğiniz 8GB mı?
Oyun zaten onerilen sistemlerde GT 240 ve 2GB RAM oneriyor.

Oyunun ayarlarini en yuksege alin. Buyuk ihtimalle sistem kendini calistirmaya tenezzul etmiyordur. Zorlayin biraz sistemi.

Oyun zaten onerilen sistemlerde GT 240 ve 2GB RAM oneriyor.

Oyunun ayarlarini en yuksege alin. Buyuk ihtimalle sistem kendini calistirmaya tenezzul etmiyordur. Zorlayin biraz sistemi.

Ama görüldüğü üzere sistemi fazlasıyla karşılamasına rağmen sıkıntı yaşıyor, sistem gereksinimleri her zaman güvenilir olmuyor. Optimizasyona bakıp karar verilmeli, sistem gereksinimlerine değil.

Ekran kartı 2GB VRAM'e sahip olduğu için oyunlarda yetersiz kalıyor diye düşünüyorum, belleğiniz 8GB mı? Ek olarak driver güncellemeni de önermem ekran kartının performansı daha da düşüyor, bizzat kendim GTX1050 kullanıcısıyım ondan biliyorum.
Belleğim 8GB, laptop kullandığımdan dolayı ekran kartının VRAM'i 4GB .
Diğer sistem özellikleri ?
Monster Abra A5 V13.1 kullanıyorum
İşlemci:i5 8300H
Ekran kartı:4GB GTX 1050
Ram:2666 MHz 8GB Ram
Ama görüldüğü üzere sistemi fazlasıyla karşılamasına rağmen sıkıntı yaşıyor, sistem gereksinimleri her zaman güvenilir olmuyor. Optimizasyona bakıp karar verilmeli, sistem gereksinimlerine değil.
Hocam bugün bakacağım ekran kartı kullanımına vs. Gelişme olursa yazarım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı