Statik Elektrik ve Anakart

srcn90

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Muhafaza Memuru
MSI MAG Z390 Tomahawk anakartı defalarca söküp taktım. Hiç bir zaman da statik elektrik konusunda önlem almadım. En son kasa değişeceğim için tüm parçaları söktüm, yeniden toplamaya vaktim kalmayınca 2 haftalık bir süre için kutularına koymuştum. 2 gün sonra falan eve gittiğimde toplayacağım. Şimdi içime kurt düştü, acaba statik elektrikten dolayı zarar vermiş olabilir miyim? Birkaç yazı okudum bununla ilgili, bazıları anakart yanmasa bile bazı parçalarına zarar verilmiş olabilir, ilerleyen zamanlarda ortaya çıkar falan demiş. Şimdi ben PC'yi topladığımda ne yapmalıyım? Aynı zamanda toplamaya başlamadan önce? Bir zarar vermişsem bunu nasıl anlarım? Ya da zarar vermemek için ne yapayım? Toprağa basıp üzerimdeki statik elektriği atıcam ama daha önce acaba zarar verdim mi? Yani hiç dikkat etmedim, anakartı yandan alttan üstten her türlü elledim. Ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı