Statik IP almak kesinti ve hız sorununu çözebilir mi?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhabalar. Daha önceki konularımda Netspeed firmasıyla olan sorumlarımdan bahsetmiştim. Şimdi statik IP almayı düşünüyorum. Her kesintide bazen 46'lı IP bloğunda, bazen de 78'li IP bloğunda oluyorum. Statik IP alırsam hem kesinti hem de hız sorunlarım çözülür mü?

Screenshot_20220203-180729_Brave.jpg

Screenshot_20220203-180653_nPerf.jpg

Hat değerlerin kötüleşirken sinyal seviyen vb. şeyler de kötüye gidiyor. Bu kasıtlı yapılan bir şey değil dolayısıyla.
Hız azaldığında ne olur? SNR yükselir. Bende hız azaldıkça SNR'de azalıyor. Bir iş var ama çözemedim.
Screenshot_20220203-201631_Brave.jpg

Demin kararlılığı yükselteyim dedim. Upload değerlerim yine ağlıyor.

Hız azaldığında ne olur? SNR yükselir. Bende hız azaldıkça SNR'de azalıyor. Bir iş var ama çözemedim.
Eki Görüntüle 1294049
Demin kararlılığı yükselteyim dedim. Upload değerlerim yine ağlıyor.
İşte normalde hız düşürdüğünde SNR artar. Sen azalıyor diyorsun. Altyapısal maalesef. Hattında çeşitli sorunlar var.

Screenshot_20220203-201935_Brave.jpg

Otomatikte bıraktım. Bir tık daha azaldı. İlginç bir firma. Başka sağlayıcı geçmenin zamanı geldi sanırsam. Hız profillerinde sorunlar var. Demek ki bu işi beceremiyorlar.
Olmuyor. Bana 6 Mbps upload'ı vermemekte epey ısrarcılar. Devam etsinler bakalım.

Son düzenleme:
İnşallah sorununuz çözülür hocam, üzüldüm adınıza.

Eki Görüntüle 1294051
Otomatikte bıraktım. Bir tık daha azaldı. İlginç bir firma. Başka sağlayıcı geçmenin zamanı geldi sanırsam. Hız profillerinde sorunlar var. Demek ki bu işi beceremiyorlar.
Olmuyor. Bana 6 Mbps upload'ı vermemekte epey ısrarcılar. Devam etsinler bakalım.
Ya hocam. 😃

İsteseler de veremezler bu hat o profili kaldırmıyor şu an. Hat değerlerin hep iyi ve stabil olsa tamam da bu tabloya bakınca isteseler de veremezler. Hatta SNR'ı NetSpeed vermiyor. Yada Hat zayıflamasını o yapmıyor.

Ya hocam. 😃

İsteseler de veremezler bu hat o profili kaldırmıyor şu an. Hat değerlerin hep iyi ve stabil olsa tamam da bu tabloya bakınca isteseler de veremezler. Hatta SNR'ı NetSpeed vermiyor. Yada Hat zayıflamasını o yapmıyor.
DSL hattını yeniden başlata başlata zorla aldım upload'ı. Yıllarca 0.60 upload kullandım. Zorla aldım. Ama tabi ki opetatör değişikliğini kafama koydum.
Şu anki upload SNR değeri 11.1 dB civarı.
İnşallah sorununuz çözülür hocam, üzüldüm adınıza.
Çözme zahmetine girerlerse umarım çözerler.

Yeni konular

Geri
Yukarı