Statik IP ile Minecraft sunucusu nasıl açılır?

houl

Hectopat
Yer
Eskişehir/Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Grafik Tasarımcı
Merhaba, dün Minecraft'ta bir arkadaşımla beraber oynayabileceğim bir sunucu açmak için TurkNet'den statik IP aldım. IP adresim değişti ancak sunucuyu nasıl açacağım hakkında bir bilgim yok. Yardımcı olabilir misiniz? Server vb. işleri ile ilgili hiç bilgim yok ve internette arattığımda da tam anlamıyla aradığım şeyi anlatan bir şey bulamadım. Direkt açıp kullanmaya kalktığımda işe yaramıyor, şimdiden teşekkür ederim!

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce modemden şu portu açmalısınız: 25565. sonra şurdaki adımları takip edin Minecraft Vanilla Server Kurma

Ama Aternos'u öneririm çünkü siz sunucu açtığınızda arkadaşınız lag vs yaşıyabilir.
Kendi VDS'imde var ancak ne vds ne aternosla lagsız oynayamadık. Biraz araştırdıktan sonra internetimin ve bilgisayarımın iyi olması ile statik ipden daha iyi sonuç alabileceğimi söylediler. Ondan denemek istedim, modemden nasıl port açılıyor?

İlk önce modemden şu portu açmalısınız: 25565. sonra şurdaki adımları takip edin Minecraft Vanilla Server Kurma

Ama Aternos'u öneririm çünkü siz sunucu açtığınızda arkadaşınız lag vs yaşıyabilir.

Aternos 7/24 olmuyor ve her eklenti yüklenmiyor falixnodes daha iyi.

Kendi VDS'imde var ancak ne VDS ne Aternos'la lagsız oynayamadık. Biraz araştırdıktan sonra internetimin ve bilgisayarımın iyi olması ile statik IP'den daha iyi sonuç alabileceğimi söylediler. Ondan denemek istedim, modemden nasıl port açılıyor?

Sunucuyu optimize ettiniz mi?
Paper veya pufferfish ve aikar flags kullandınız mı ayrıca buradaki optimizasyon ayarlarını da yapın.

Kendi VDS'imde var ancak ne vds ne aternosla lagsız oynayamadık. Biraz araştırdıktan sonra internetimin ve bilgisayarımın iyi olması ile statik ipden daha iyi sonuç alabileceğimi söylediler. Ondan denemek istedim, modemden nasıl port açılıyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Modem marka modelini iletirseniz daha yardımcı olabiliriz

Aternos 7/24 olmuyor ve her eklenti yüklenmiyor falixnodes daha iyi.

Sunucuyu optimize ettiniz mi?
Paper veya pufferfish ve aikar flags kullandınız mı ayrıca buradaki optimizasyon ayarlarını da yapın.
Hayır etmedim, dediğim gibi sunucuyu nasıl açacağımı da tam bilmiyorum şu anda öğreneceğim hepsini teşekkür ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Modem marka modelini iletirseniz daha yardımcı olabiliriz
hocam bende iletim diye bir seçenek yok modem arayüzünde, napmam lazım?

Son düzenleme:
Hayır etmedim, dediğim gibi sunucuyu nasıl açacağımı da tam bilmiyorum şu anda öğreneceğim hepsini teşekkür ederim.

Hocam bende iletim diye bir seçenek yok modem arayüzünde, ne yapmam lazım?

Ağ bölümünde NAT olması lazım oradan açabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı