Türk Telekom Statik IP Adresi Alma ve Port Açma

herbalife_TR

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Ben 1 hafta önce Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak statik IP adresi aldım. Bu adres 85.105.. diye devam eden bir sayı. Bu işlemi yapma sebebim, FIFA 20 Online oynarken oyuncuların çok yavaş hareket etmesi ve alabilecekleri toplara müdahale etmemesi, yani bir lag söz konusu. EA müşteri hizmetleriyle konuştum ve bana bazı port numaraları verip ISP (internet servis sağlayıcı) ile görüşüp verdikleri port numaralarını açtırmamı söylediler. Port açmak için de statik IP adresinin şart olduğunu öğrendim ve aldım. Şimdi CMD (komut istemci) 'ye girip "ipconfig" yazdığım zaman yeni aldığım IP adresi değil de 192.168.. Diye devam eden bir IP adresim olduğunu görüyorum. Ayrıca modem arayüzüne girdiğim ve "port forwarding" sekmesine tıkladığım zaman da "destination IP" bölümünde statik IP adresim değil "N/A" yazıyor. Port checkerdan açtırdığım portlara baktığımda da portlar kapalı görünüyor. Sorum şu; ben bu portların açıldığından/iletildiğinden nasıl emin olabilirim? Statik IP adresmi CMD'de görememek bir sorun mu? Ek olarak FIFA 20 online modunda sorun yaşayıp çözebilen kimse var mı? Modemim Tılgın Fiber Modem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı