Statik IP nedir?

Maalesef internet altyapılarımız çok kötü TurkNet'in adım attığı GigaFiber bence çok iyi bir adım atma oldu ancak bizim burada yok.
Bir de mahallede fiber var fiber kutusu binama 2 metre falan uzaklıkta biz hâlâ VDSL altyapısı kullanıyoruz.

Maalesef internet altyapılarımız çok kötü TurkNet'in adım attığı GigaFiber bence çok iyi bir adım atma oldu ancak bizim burada yok.
Umarım her yere yaygınlaşır. Umarım Türk Telekom saha dolaplarına kendi cihazlarını koyma olayları olur da YAPA için santral dibinde olmak zorunda kalmayız. YAPA'ya bile razıyım.

Peki o santrallere yakın olunca GigaFiber veriliyor mu peki.
Hayır hocam. Santrale yakın olduğunuzda ve TürkNet'in cihazları varsa YAPA alabilirsiniz. Aslında YAPA'da bir VDSL altyapısı. Ama tamamen TürkNet kontrolünde. Bu yüzden santrale yakınsanız ve YAPA'da iseniz Download ve Upload'ın vanasını sonuna kadar açıyorlar. Gigafiber için ise santralden binaya kadar ekipleri fiber kablo çekip kendi kutularını koyuyorlar. Bunu TürkNet bölümünde sorabilirsiniz. Oradakiler yanıt veriyor genelde bu sorulara.

Merhaba hocam TurkNet destekten mesaj geldionlardan kaynaklanmadığını söylediler modem kurulumunu doğru yapınız gibi bir şey dediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı